Центр гідності дитини УКУ ініціює серію онлайн-навчань для українців за кордоном

2 жовтня 2023, 15:15 540

Центр гідності дитини УКУ ініціює серію онлайн-навчань, спрямованих на підтримку духовенства, богопосвячених осіб і мирян парафій УГКЦ за кордоном у їхній праці з дорослими та дітьми, що постраждали від війни.

«Повномасштабне вторгнення триває і ми розуміємо, що багато українців, які зараз перебувають за кордоном, продовжують потребувати психологічної та духовної підтримки. А Церква залишається місцем, куди ці люди приходять по допомогу, спільне проведення часу чи розраду. Приходять і дорослі, і діти», — зазначають організатори.

Нещодавні дослідження кафедри психології та психотерапії УКУ показали, що в кожної третьої дитини, яка змушена була змінювати місце проживання в межах України чи за кордон, батьки спостерігають помітні або дуже виражені труднощі психічного здоров’я. Їх можуть підсилювати виклики з адаптацією в нове середовище, досвід утрати зв’язку із друзями, помешкання чи втрати рідних, складний стан дорослих, які поруч. Серед дітей можуть бути також такі, що зазнали чи зазнають насильства.

Враховуючи нові виклики, які можуть виникати в душпастирській роботі, Центр гідності дитини запрошує взяти участь у чотирьох вебінарах, об’єднаних назвою «Гідність людини в час війни: як Церква за кордоном може допомагати українцям», на такі теми:

Вебінар 1 (12 жовтня 17:00–19:00)

Психологічна підтримка людей, що втікали від війни, із фокусом на дітях.

Тема охоплює: розуміння реакції на стрес; як діти різного віку реагують на травматичний досвід; етапи загоєння ран, підтримка та супровід батькам, підтримка дітей, які втратили рідних; мають рідних на війні; чиї рідні зазнали поранень; слухання дитини, яка розповідає про травматичні події.
(Юліана Маслак — дитяча психіатриня, психотерапевтка в методі когнітивно-поведінкової терапії).

Вебінар 2 (26 жовтня 17:00–18:30)

Дитячі травми через досвід насильства. Як розпізнати дитину, що зазнала сексуального насильства та надати підтримку?

Вебінар 3 (9 листопада 17:00–18:30)

Вплив війни на відчуття безпеки та процеси в мозку. Як допомогти людям сформувати резистентність: вправи.
(Олександра Ніздрань — психотерапевтка в методі позитивної психотерапії, клінічна психіатриня).

Вебінар 4 (23 листопада 17:00–18:30)

Турбота про себе. Здорова реакція на чужу травму. Техніки відновлення ресурсу й абстрагування. Як знаходити баланс в умовах війни: вправи.

До участі запрошують духовенство, богопосвячених осіб і мирян, які служать на парафіях УГКЦ за кордоном, провадять душпастирську роботу, організовують дозвілля чи катехизації для дітей/сімей, або ж просто мають потребу в таких навчаннях.

Учасники, які візьмуть участь у чотирьох вебінарах, зможуть отримати сертифікат про проходження навчання.

Просимо до 6 жовтня реєструватися за покликанням: https://forms.gle/wyjN7 o6 XXbaC1 FjA7 або ж писати на емейл [email protected] (якщо є труднощі з реєстрацією).

за матеріалами Центру гідності дитини УКУ