Третій «SingCon» УГКЦ зібрав понад 80 учасників

4 жовтня 2023, 13:00 133

Понад 80 учасників із Канади та США зібралися на ІІІ Конференцію співу Української Греко-Католицької Церкви, відому як «SingCon». Конференція відбувалася у храмі Святого архистратига Михаїла УГКЦ у Велланді, Онтаріо, з 28 вересня по 1 жовтня.

Третій «SingCon» УГКЦ зібрав понад 80 учасників

Протягом чотирьох днів учасники конференції відвідували майстер-класи та репетиції для підготовки до богослужінь під час зібрання, зокрема до щоденних Вечірніх і Парастасів, а також Великої вечірні з Литією в суботу ввечері перед святом Покрову Пресвятої Богородиці.

Чоловічі та жіночі клироси очолювали чтець Ілія Ґаладза та добродійка Меліта Мудра-Зубач.

Владика Богдан Данило з єпархії Святого Йосафата в Пармі, штат Огайо, очолив суботнє вечірнє та недільне ранкове богослужіння. Владика Богдан став покровителем SingCon від його заснування у 2018 році, коли зібрання відбулося в Пармі, штат Огайо. Другий SingCon відбувся в семінарії Святого Василія у Стемфорді, штат Коннектикут, у 2019 році. Зустріч, яка мала відбутися у Філадельфійській архиєпархії 2020 року, була відкладена через пандемію та замінена навчальними онлайн-ініціативами й ресурсами. Це третє зібрання — перша подія SingCon, організована після пандемії.

Цьогорічний SingCon присвячений пам’яті новопреставленого протоієрея Романа Ґаладзи (1943–2023), пароха церкви Святого Ілії у Бремптоні, який брав активну участь у попередніх зібраннях SingCon, бувши наставником дяків і співців по всьому світі.

Із програмною промовою виступив д-р Брайан Бутчер, іподиякон УГКЦ і секретар із питань екуменічних відносин Конференції католицьких єпископів Канади. Його стимулююча доповідь торкнулася нашого власного досвіду богопочитання та перетину психології і соціології співу з досвідом і розумінням краси.

У суботу ввечері після Великої вечірні з Литією модерував традиційну дискусію Юліан Гайда. Серед учасників були владика Богдан Данило, ієромонах Герман, добродійки Кім Бомбак та Наміша Глус, які обговорювали різноманітні питання, зокрема інкультурацію і використання англійської мови в богослужінні, постанови нещодавнього Синоду Єпископів УГКЦ, що відбувся в Римі у вересні, участь дітей у богослужіннях та значення «активної участі» (participatio actuosa) у всенародному співі.

Мета SingCon - покращення стану та якості церковного співу в Українській Греко-Католицькій Церкві в англомовному світі. Конференція збирає дяків, регентів, співаків, священнослужителів та інших зацікавлених у церковному співі для зустрічей один з одним, спілкування, ділення ресурсами, обговорень, а головне — для спільної молитви.

SingCon бачить традиційну візантійську Літургію та спів УГКЦ як суттєві джерела літургійної і духовної віднови для християн у ХХІ столітті. Дотримуючись принципів, викладених митрополитом Андреєм Шептицьким у пастирському листі про церковний спів від 1941 року, SingCon прагне успішно інтегрувати всенародний і хоровий спів, підносячи обидва до найвищого рівня.

Учасники залишили зібрання, підбадьорені прекрасними богослужіннями, більше обізнані із традицією співу УГКЦ через майстер-класи та репетиції, краще поінформовані з дискусій, а також заряджені спілкуванням і новими дружніми стосунками, які склалися протягом чотирьох днів разом.

Більше інформації про зустріч можна знайти на веб-сайті SingCon або на сторінках SingCon у Facebook та Instagram, або написавши на адресу [email protected].

за матеріалами УГКЦ у Канаді