Синод Єпископів УГКЦ затвердив положення про візитацію семінарії в УГКЦ

24 листопада 2020, 14:58 4

Основна мета візитації ‒ створити можливості для обміну дарами між семінаріями, сприяти розвиткові та поліпшенню виховного процесу в поодиноких семінаріях, зважаючи на сучасні виклики священничого служіння. Про це йдеться в положенні, яке затвердив Синод Єпископів УГКЦ, що відбувся 29 вересня 2020 року.

Синод Єпископів УГКЦ затвердив положення про візитацію семінарії в УГКЦ

«Завершуючи передбачену правом процедуру, відповідно до норми кан. 112 Кодексу канонів Східних Церков, ми, владою нам даною, проголошуємо Положення про візитацію семінарії в УГКЦ», — йдеться у Декреті проголошення Положення.

Положення складається зі вступу, трьох розділів: «Мета і характер візитації», «Процедура візитації», «Вимоги до членів візитаційної комісії та їх обов’язки» та додатку, в якому представлено «Теми, які доцільно порушувати під час візитації семінарій УГКЦ».

У документі вказано, що візитатори повинні виділити корисний досвід людської, духовної, душпастирської та інтелектуальної формації у семінаріях і запропонувати обмін цими дарами між семінаріями УГКЦ.

У тексті наголошено, що тепер перед семінаріями стоїть виклик формувати таких кандидатів до священства, які були б готові послужити для вірних УГКЦ в будь-якій частині світу.

Відповідно до положення, членами візитаційної комісії мають бути: священник-духівник, священник-богослов чи священник-каноніст, священник-душпастир та психолог.

«Патріарша комісія у справах духовенства має завдання вести моніторинг втілення в життя рекомендацій візитаційної комісії», — зазначено в документі.

Положення вступає в законну силу через два місяці від дня електронного опублікування цього законодавчого документа на офіційному вебсайті Української Греко-Католицької Церкви.