Священнослужителі Одеського екзархату обговорили виклики служіння під час війни

22 лютого 2024, 13:03 76

20 лютого духовенство Одеського екзархату Української Греко-Католицької Церкви обговорилo виклики у служінні під час війни на онлайн-зустрічі, яку очолив владика Михайло Бубній, екзарх Одеський.

Священнослужителі Одеського екзархату обговорили виклики служіння під час війни

Про це повідомляє пресслужба Одеського екзархату УГКЦ.

Зустріч розпочалася зі спільної молитви, після чого владика Михайло висловив вдячність священнослужителям за їхню відвагу, жертовність і гідне служіння у воєнний час. Також архиєрей привітав нововисвячених душпастирів, які здійснюватимуть служіння на теренах Одеського екзархату.

Під час онлайн-конференції єпископ ознайомив присутніх з останніми рішеннями Синоду Єпископів УГКЦ та Архиєрейського Синоду УГКЦ, зосередивши увагу на літургійних питаннях, духовному супроводі вірних під час війни. Також було розглянуто Послання Архиєрейського Синоду УГКЦ в Україні щодо війни та справедливого миру в контексті нових ідеологій.

Далі слово надали канцлеру, координатору недержавного пенсійного фонду «Покрова» в Одеському екзархаті о. Петрові Маковецькому, який розповів про діяльність цього фонду.

Після цього отці-декани та священники прифронтових міст поділилися інформацією про актуальну душпастирську й гуманітарну ситуацію в деканатах, зокрема про душпастирство на лінії фронту, міграцію вірних та інші виклики воєнного часу.

Учасники зустрічі обговорили подальшу душпастирську активність і розвиток екзархату з урахуванням нових проблем та потреб.

Насамкінець зборів екзархальний економ о. Микола Слободян подякував священникам за активне соціальне служіння і розповів про економічні справи екзархату.