Стрітенська екосвічка на підтримку потребуючих: розпочалася четверта хвиля благодійної ініціативи

10 січня 2024, 14:47 91

Бюро з питань екології Української Греко-Католицької Церкви за підтримки Між’єпархіальної екологічної мережі та Благодійного фонду «Карітас Україна» розпочало чергову (четверту) хвилю соціально-екологічної ініціативи «Зігрій вбогого світлом стрітенської свічки».

Про це повідомляє Інформаційна служба Бюро УГКЦ із питань екології.

Вже традиційно в межах ініціативи будуть виготовлені стрітенські свічки з натуральної вощини, які вірні зможуть придбати за пожертви, що спрямують на закупівлю продуктів для благодійних їдалень та придбання продуктових наборів для біженців, вбогих і потребуючих.

«Започатковуючи ініціативу, Екобюро УГКЦ мало подвійну мету, — констатує його очільник проф. Володимир Шеремета, — відновлення церковної традиції вжитку свічок із бджолиного воску та внесок для чистоти довкілля й збереження Божого створіння в синергії з виявом християнської солідарності та допомогою тим, хто перебуває в особливій соціально-економічній скруті».

Духовенство та віряни можуть підтримати цю ініціативу, організовуючи в парафіяльних спільнотах виготовлення й екодекорування свічок із натурального бджолиного воску або ж взявши під реалізацію готові екосвічки, зроблені волонтерами, а отримані кошти передати до місцевого чи регіонального осередку Благодійного фонду «Карітас Україна».

Кожен може долучитися, склавши в церкві пожертви за придбані в межах ініціативи свічки з натурального воску, які будуть спрямовані на підтримку благодійних їдалень і продуктовні набори для потребуючих.

Довідка

Соціально-екологічна ініціатива «Зігрій вбогого світлом стрітенської свічки» була започаткована у 2021 році Екобюро УГКЦ за підтримки Благодійного фонду «Карітас Україна» в м. Івано-Франківськ і дала можливість відчути християнську солідарність людям, які опинилися у складних обставинах. За зібрані пожертви було приготовано 2 300 обідів для підопічних благодійної їдальні івано-франківського Карітасу.

У 2022–2023 роках до ініціативи активно долучилися єпархіальні й екзархальні референти Бюро УГКЦ із питань екології та регіональні осередки Карітас України, виготовляючи екосвічки, що стали світлом надії, любові й тепла для людей в особливій потребі.

Нагадаємо, що запалені на стрітенських Богослужіннях свічки символізують світло Ісуса Христа та Його вчення, яке просвітлює нас і все наше життя. Молячись при стрітенській свічці, ми можемо відчути єдність із Богом та ближніми у Христовому тілі й дієвіше долати виклики, з якими нас конфронтує сучасність.