Стартує чергова хвиля Всеукраїнської ініціативи «Посади дерево миру»

17 жовтня 2023, 16:38 49

Бюро УГКЦ із питань екології розпочинає чергову хвилю Всеукраїнської екосоціальної ініціативи «Посади дерево миру», у мехах якої по всій Україні за координації архиєпархіальних, єпархіальних та екзархальних референтів Бюро УГКЦ із питань екології будуть висаджені парафіяльні Сади Перемоги.

Стартує чергова хвиля Всеукраїнської ініціативи «Посади дерево миру»

Метою акції вже традиційно є привернення уваги до катастрофічних соціально-екологічних наслідків війни, єднання в молитві за перемогу, справедливий мир і збереження створіння, плекання екологічної свідомості та патріотизму, а також прагнення стояти в обороні життя, рідної країни та дарованої Богом природної спадщини.

«Незважаючи на руйнування і смерть, які сіє злочинний агресор, ми закладаємо паростки життя і сталого майбутнього, — коментує чергову хвилю екосоціальної ініціативи професор Володимир Шеремета, керівник Бюро УГКЦ із питань екології, — садимо задля Перемоги „Сади Перемоги“».

Довідка:

Акція «Посади дерево миру» стартувала в Україні за ініціативи Бюро з питань екології Української Греко-Католицької Церкви у 2016 році й була підтримана Мінприроди України. Впродовж минулих років до неї також приєдналися національні природні парки та заповідники, місцеві органи влади і представники різних церков та релігій.

Ініціатива «Сади Перемоги» (Victory gardens) — початково зародилася у Сполучених Штатах, Великобританії, Канаді, Австралії та Німеччині під час Першої та Другої світових воєн, коли на приватних і громадських територіях масово висаджували фруктові сади та городи.

Крім непрямої допомоги військовим, такі сади також розглядали як засіб для покращення морального духу громадян, оскільки садівники мали змогу інвестувати в життя й добробут і отримувати винагороду у вигляді врожаю. Сади Перемоги були частиною щоденного життя тилу («домашнього фронту») цих країн.

Бюро УГКЦ з питань екології