Стараннями благодійників та волонтерів УГКЦ в Ізюмі відкрили дитячу бібліотеку

21 серпня 2023, 10:15 86

19 серпня, у свято Преображення Господнього, в Ізюмі відкрили відремонтовану дитячу бібліотеку, першу на деокупованих територіях Харківської області.

Стараннями благодійників та волонтерів УГКЦ в Ізюмі відкрили дитячу бібліотеку

Гроші на ремонт зібрав у себе вдома клоун Марко Пімпа (Марко Родарі) — Людина року 2023 в Італії. Ремонт здійснювався стараннями організації «Єдність та Сила», стіни розписав художник Дмитро Шудренко.

Варто додати, що координацію проєкта здійснювали Ольга Бондар-Різниченко, Юрій Хідзик (ГО «Доброчинець») з харківської Свято-Дмитрівської парафії УГКЦ, Мирослава Пузанова (проєкт «Культурне Відродження»).

Що ж передувало відкриттю дитячого літературного хабу в Ізюмі? У травні 2022 року в Харків приїхала делегація італійських волонтерів на запрошення Свято-Миколаївської церкви УГКЦ. Вони з владикою Василем, сестрою Олексією завітали до Свято-Дмитрівської церкви УГКЦ, де познайомитися, зокрема, і з діяльністю хаба ГО «Доброчинець». Серед гостей був Марко Родарі. На прощання він спитав, чи міг би приїхати побавити дітей, показати їм фокуси, аби вони хоч би трохи пораділи, посміхнулися… І в серпні Марко повідомив, що скоро буде. Приїхав через пів місяця, якраз коли Ізюм звільнили. Біля будинку культури волонтери «Доброчинця» роздавали людям харчі та гігієнічні набори, а клоун Пімпа зібрав біля себе дітвору й показував їм фокуси.

Після вересня 2022-го Марко був ще в січні та лютому 2023-го. Кожного разу бував із своїми шоу в Ізюмі, з крайнім виступом в ізюмській міській центральній бібліотеці. Тоді й з’явилася мрія про відновлення поруч дитячої бібліотеки.

Мрії через півроку збулися. І все через палке бажання їх втілити. Не заради себе — для дітей, які читатимуть тут книжки, вчитимуться малювати, грати на музичних інструментах. Монахині з харківського монастиря погодилися співпрацювати тут з ізюмськими дітьми: сестра Дарія як психолог, а сестра Олексія як вчителька італійської.

Департамент інформацї УГКЦ
за матеріалами пресслужби Харківскього екзархату УГКЦ