«Сьогодні свято слави, успіху та безпеки кожного з нас у Христі», — Блаженніший Святослав на свято Вознесіння Господнього

13 червня 2024, 11:44 929

Наше істинне сховище, найбезпечніше укриття — Христос — сьогодні возноситься на небеса. Він вже не поховний як смертний під землею, але возноситься із своїм воскреслим тілом на небеса. У собі Він возносить усіх нас, чиє життя, безпека і спасіння є заховані у Ньому. Найпевніше місце, де людина може не тільки зберегти своє життя, а й осягнути його повноти, є Господь наш Ісус Христос. Сьогодні людина у Христі осідає на небесах по правиці Бога Отця. Тому те свято є святом слави, успіху, безпеки кожного з нас.

Про це сказав Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав на свято Вознесіння Господнє, 13 червня 2024 року, у Патріаршому соборі Воскресіння Христового.

Читайте також:
Проповідь Блаженнішого Святослава на свято Вознесіння Господнього

«Сьогодні Христова Церква святкує одне з найбільших християнських свят, — свято Вознесіння Господнє», — наголосив Предстоятель.

Проповідник закликав роздумати над кількома питаннями: що означає Вознесіння? Яким є зміст свята? Ба більше, що означає це свято сьогодні для нас? Чому ми, християни третього тисячоллітя, продовжуємо святкувати цю подію?

Блаженніший Святослав пояснив, що на ці запитання ми знаходимо глибоку і вичерпну відповідь, вглядаючись у зміст події, яку переживаємо силою і діянням Святого Духа.

Він звернув увагу, що відповідно до звичаїв того часу, Вознесіння в розумінні апостолів означало три речі: прославу, вістку та успіх.

Перше — прослава. «У чому полягала прослава Сина Божого в Його вознесінні на небесах? … Сьогодні Христос возноситься. Вже не людина, а Отець Його прославляє. Він повертається у славу, яку мав в Отця ще перед сотворенням світу», — пояснив Глава Церкви.

Друге значення вознесіння — вістка. «Вознесіння Христове пов’язане з певним завданням, яке Христос дає своїм апостолам: він каже очікувати приходу Духа Святого, а потім вони розійдуться аж по край землі, щоб понестки вістку про нього, про того, хто переміг смерть і воскрес із мертвих аж до краю землі, щоб познайомити з воскрелим і прославленим Спасителем кожну людину всіх часів і народів. Свідчення про воскреслого, завдання знайомити з Ним через хрещення усіх людей Церква сповняє в цей день», — зазначив Глава УГКЦ.

Третє і дуже глибоке значення вознесіння — це успіх. «Сьогодні Христос завершує діло спасіння. Він ламає ворота аду та смерті. Господь до кінця сповняє Отчий задум, успішно його завершує», — пояснив проповідник.

«Христос возноситься на небеса і сідає праворуч Бога Отця, сповнивши все завдання, яке Отець йому доручив здійснити: привести людину, мене і вас, назад до Бога… Йдеться про велике свято людини, про прославу людини у Христі», — ствердив Отець і Глава УГКЦ.

Відтак Предстоятель звернув увагу на ще одну дуже цікаву рису, яку по-особливому переживають українці в час важкої та кривавої війни.

«Всі сьогодні знають слово „укриття“. Це безпечне місце, у якому можна вберегтися від будь-яких зовнішніх небезпек, які хочуть забрати життя. Апостол Павло говорить, що найбезпечнішим укриттям для людини, де її життя не лише зберігається, а й досягає слави, успіху, своєї мети, є Господь наш Ісус Христос», — запевнив Блаженніший Святослав.

Також Патріарх нагадав, що сьогодні в Церкві починається Декада місійності. За його словами, це — час очікування, а також і час, коли Церква кличе всіх, хто ще не знає Христа, всіх, хто ще не відчув величі людини у Христі до повноти життя в нашому Спасителеві.

«Ми сьогодні молимося: Господи, вознеси нас сьогодні із собою. Господи, підійми нас із нашого горя, болю, з наших сліз. Ти, що підносиш людину на небо і садиш її по правиці престолу Всевишнього, покажи нам вихід із тяжких життєвих обставинах, у яких ми сьогодні знаходимося. Господи, ми всі сьогодні тут, на землі, перебуваємо в небезпеці смерті. Будь Ти нашою безпекою. Будь Ти тим, хто захистить нас від усякого зла. У Тобі наша надія і спасіння», — додав духовний лідер українців.