Службовці Державної кримінально-виконавчої служби взяли участь у XVI Всеукраїнському військовому паломництві до Зарваниці

24 вересня 2024, 07:03 12

21–22 вересня службовці Державної кримінально-виконавчої служби України з установ Тернопільської та Івано-Франківської областей та члени їхніх родин брали участь у XVI Паломництві військових до Зарваниці. Духовний провід цієї події здійснював владика Богдан Манишин, керівник Департаменту військового капеланства Патріаршої курії УГКЦ.

Про це йдеться на сайті Пенітенціарного душпастирства УГКЦ.

Організоване Департаментом військового капеланства паломництво для військовослужбовців, членів їхніх родин і родин полеглих воїнів проходило під гаслом «Освячені правдою» (Ів. 17, 17). Пенітенціарних службовців та членів їхніх родин опікували капелани о. Костянтин Пантелей та о. Роман Гарасимів.

21 вересня проща розпочалася з молебню перед Зарваницькою іконою Божої матері. Відтак паломники вирушили на площу до фігури Матері Божої, де відбулася церемонія відкриття паломництва. Всі присутні з молитвою звернулися до Богородині.

Прочани молилися Хресну дорогу: військові почергово несли хрест і зупинялися на кожному з чотирнадцяти молитовних стоянь, а капелани провадили душпастирську науку. Відтак відбулася заупокійна Божественна Літургія за полеглими захисниками Батьківщини — військові паломники молилися за упокій душ воїнів, полеглих за Україну, та кращу долю українського народу.

У неділю, 22 вересня, прочани взяли участь в Архиєрейській Божественній Літургії, яку очолив владика Богдан Манишин у співслужінні з владикою Михайлом Колтуном і владикою Петром Лозою, єпископом-помічником Сокальсько-Жовківської єпархії УГКЦ, та військовими капеланами.

«Якщо ми хочемо побачити здійснення обітниці, маємо бути вірні Божому слову. Тільки тоді можемо сказати разом з апостолом Павлом: „Де твоє, смерте, жало? Де твоя, аде, перемога?“. Нехай наше сьогоднішнє паломництво, яке показує, що наш народ любить Бога, запевнить нас, що те освячення істиною, яке нам обіцяв Господь, буде вже виходити від нас!» — наголосив владика Богдан під час проповіді.