Школа імені Лесі Українки в Будапешті розпочала навчальний рік

7 вересня 2023, 19:49 119

1 вересня відбулося офіційне відкриття суботньої школи імені Лесі Українки при Державному самоврядуванні українців в Угорщині.

Школа імені Лесі Українки в Будапешті розпочала навчальний рік

У святі взяли участь представники від угорського уряду, гості від української громади та представники від українського дипломатичного корпусу в Угорщині.

До присутніх звернулися зі словами привітання представники угорської влади, посольства та громади.

У промові речниця українців в угорському парламенті п. Ліліана Грекса, ініціатор створення офіційної школи, подякувала всім, хто спричинився до її створення та о. Дамʼянові Габорію за допомогу у процесі державної реєстрації школи.

Отець Дамʼян подякував речниці за ініціативу створення державної школи, наголосивши, що громада вже давно очікує на цю подію. Священник висловив надію, що державна новостворена школа і надалі співпрацюватиме з церквою та церковною Рідною школою в Будапешті.

На завершення свята директор школи п. Вікторія Бернард спільно з учнями представила присутнім невеличкий концерт.

День закінчився Чином благословення дітей на навчальний рік.

Довідка:

Нещодавно в органах Міністерства освіти Угорщини було зареєстровано школу для української національної меншини, яка діє при Державному самоврядуванні українців в Угорщині.

за матеріалами пресслужби УГКЦ в Угорщині