«Східна колегія стала місцем живого духовного обміну», — Глава УГКЦ привітав Східну колегію в Айхштетті із 25-річчям

30 червня 2023, 19:15 1120

30 червня Східна колегія у м. Айхштетт, що в Німеччині, відзначає 25 років від дня заснування. Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав привітав увесь її професорсько-викладацький склад та студентів із цієї нагоди й побажав Божого благословення і сил для служіння та навчання.

Блаженніший Святослав з ректором і студентами Східної колегії, листопад 2019 року

«Передовсім складаємо вдячність Господу Богові за те, що провадив, благословляв, посилав добрих душпастирів і викладачів для цього духовного закладу, — зазначив Предстоятель. — Бо саме тут студенти зі східних сестринських Церков мають можливість вчитися, молитися і проживаючи у спільноті, зростати в дусі взаємного ділення та відкритості до співпраці».

Блаженніший Святослав у молитовний спосіб згадав засновників Східної колегії — владику Вальтера Міксу, єпарха Айхштетта, та світлої пам’яті блаженнішого Любомира Гузара.

Окрім цього, Глава Церкви у привітальному листі з особливою вдячністю згадав отця-архимандрита доктора Андреаса Тієрмайєра, який став ректором-засновником цього закладу та доклав чимало зусиль для його становлення і розвитку: «При цій нагоді хочемо відзначити велику відкритість отця Андреаса для різних потреб нашої Церкви. Хай Господь йому сторицею віддячить!».

Блаженніший Святослав і о. Олександр ПетринкоБлаженніший Святослав і о. Олександр Петринко

Особлива подяка пролунала канонікові протоієрею Паулю Шмідту, ректору Колегії із 2008 по 2014 рік, отцю доктору Олександрові Петринку, священнику Української Греко-Католицької Церкви, її теперішньому очільникові, а також владиці докторові Григорію Марії Ганке, єпарху Айхштетта, що опікується Колегією, у якій уже впродовж 25 років навчаються і формуються семінаристи нашої Церкви.

Блаженніший Святослав зазначив, що Церква, вийшовши з підпілля, потребувала підготовлених, освічених душпастирів, спеціалістів у галузі богословʼя, які могли б послужити Церкві, що відновлювала свої храми, розбудовували церковні структури. Саме Колегія тоді стала місцем, де формувалися майбутні душпастирі.

«Сьогодні можемо ствердити, що за цей час Східна колегія стала місцем живого духовного обміну. У ній навчаються семінаристи не тільки з різних Східних Католицьких Церков, а й православних та стародавніх Церков Сходу», — наголосив Предстоятель.

«Ваш ювілей — це також нагода скласти плани на майбутнє, щоб гідно відповісти на виклики, які стоять перед вами сьогодні, — зазначив Блаженніший Святослав. — Зичу вам, щоб у стінах Колегії ви завжди втішалися численними семінаристами, які, здобувши добрі знання і формацію, слугуватимуть „євангельською закваскою“, здатною змінювати суспільство, до служіння в якому їх покличе Господь Ісус Христос».

Отець і Глава Церкви уділив усім студентам, професорам та викладачам Східної колегії м. Айхштетт архиєрейське благословення і побажав творчого натхнення для нових наукових звершень.

Участь в урочистостях із нагоди ювілею Колегії взяв владика Богдан Дзюрах, апостольський екзарх у Німеччині та країнах Скандинавії, який і зачитав привітального листа Глави УГКЦ.