Секретар Апостольської нунціатури в Україні відвідав прокатедру Святої Софії в Римі

26 квітня 2023, 12:55 194

У неділю, 23 квітня, із візитом до патріаршого прокатедрального собору Святої Софії в Римі вперше завітав секретар Апостольської нунціатури в Україні монсеньйор Джозеф Марія Марамредді.

Спільно з ректором прокатедри о. Марком-Ярославом Семегеном Божественну Літургію співслужили монсеньйори Джозеф Марія Марамредді й Андрій Євчук, який здійснює служіння в Апостольській нунціатурі в Кіншасі (Демократична Республіка Конго). Обидва ватиканські дипломати перебували в Римі з нагоди участі в робочих зустрічах секретарів Апостольських нунціатур.

Роздумуючи над недільним Євангелієм, під час проповіді монсеньйор Андрій Євчук поділився свідченнями перебування на Батьківщині: «Перебуваючи в Україні, я часто чув свідчення, що свято Воскресіння цьогоріч переживається зовсім по-іншому. А як ми сьогодні переживаємо нашу власну зустріч із Богом? Окрім ранкової молитви подяки Господу, маємо запитувати Його, що можемо зробити для Нього сьогодні? Наше життя має бути спрямоване на співпрацю з Богом. Маймо відвагу попри всі обставини творити добро. Але не зациклюймося лише на тих добрих ділах, які самі хочемо робити, а уважно слухаймо, на що нас надихне Бог».

Під час Божественної Літургії монсеньйор Джозеф Марія Марамредді молився українською мовою, яку почав вивчати відразу після свого призначення минулого року. Звернувшись із промовою до парафіян і гостей прокатедри, секретар Апостольської нунціатури в Україні розповів про власний досвід перебування поруч з українським народом у труднощах війни.

«Сьогодні я щасливий бути тут. Свою місію в Україні у співпраці з Апостольським нунцієм архиєпископом Вісвалдасом Кулбокасом я розпочав 18 травня 2022 року. Пригадую, як тільки прибув до України, відразу почав вивчати українську мову, щоби бути близьким до народу не тільки в духовному, а й у культурному контексті. Я можу назвати свій досвід в Україні глибоко духовним. Апостольський нунцій разом із Послом Польщі були чи не єдиними, хто 24 лютого під час російського вторгнення залишилися в Україні. Згодом деякі посли повернулися в Україну, і всі вони відчули, що в їхньому житті дещо змінилося. Оскільки побачили людську неміч перед лицем невизначеності, це підштовхнуло їх бути близькими до людей у солідарності й братерстві. Апостольський нунцій, який представляє Святішого Отця, ніколи не мав наміру покинути український народ. І це засвідчує важливість присутності Святішого Отця також у дуже драматичних та болючих моментах. Одного дня Папа Франциск сказав, що дипломатія Святого Престолу є дипломатією на колінах — у наших молитвах, які є наймогутнішою зброєю. Тож молімося усі разом сьогодні за справедливий мир і припинення війни, яка, на жаль, відбувається на теренах вашої дорогої Батьківщини», — поділився монсеньйор Джозеф Марія Марамредді.

Ректор прокатедрального собору Святої Софії о. Марко-Ярослав Семеген висловив слова вдячності за візит секретаря до чисельно зібраної української громади в Римі. Душпастир розповів історію національної української святині — патріаршого прокатедрального собору, що його збудував великий сповідник віри патріарх Йосиф Сліпий, щоб зібрати в «розсіянні сущих» українців з усього світу.

У подарунок монсеньйор Джозеф Марія Марамредді отримав наукове видання «Історія України від прадавніх часів до сьогодення» авторства італійського філософа й дослідника доктора Массімо Вассалло.

за матеріалами пресслужби Релігійного товариства «Свята Софія»