Розпочалася чергова хвиля екосоціальної ініціативи «Посади дерево миру»

1 квітня 2024, 14:37 68

Стартувала Всеукраїнська акція «Посади дерево миру». Це вже 16-та хвиля екосоціальної ініціативи від Екобюро УГКЦ, яка має на меті зцілення соціально-екологічних ран війни, єднання в молитві за перемогу, справедливий мир і збереження створіння.

Розпочалася чергова хвиля екосоціальної ініціативи «Посади дерево миру»

Про це повідомляє Інформаційна служба Бюро УГКЦ із питань екології.

Зокрема, у межах ініціативи, за підтримки архиєпархіальних, єпархіальних та екзархальних референтів Бюро УГКЦ із питань екології, у всіх архиєпархіях, єпархіях та екзархатах УГКЦ в Україні, будуть висаджені парафіяльні Сади перемоги.

«Символічно, що ця, вже 16-та хвиля Всеукраїнської ініціативи „Посади дерево миру“ пройде в час Великого посту — час духовного відродження, час, коли ми намагаємося відродити зруйновані стосунки з нашим Творцем і Спасителем та просимо Його про дар навернення, порятунок і зцілення екосоціальних ран, завданих гріхом», — коментує проф. Володимир Шеремета, керівник Бюро УГКЦ із питань екології.

Довідка

Акція «Посади дерево миру» стартувала в Україні за ініціативи Бюро з питань екології Української Греко-Католицької Церкви у 2016 році й була підтримана Мінприроди України. Упродовж минулих років до акції також приєдналися національні природні парки й заповідники, місцеві органи влади та представники різних церков і релігій.

Ініціатива Сади перемоги (Victory gardens) — початково зародилася у Сполучених Штатах, Великобританії, Канаді, Австралії та Німеччині під час Першої і Другої світових воєн, коли на приватних та громадських територіях масово висаджували фруктові сади й городи.

Крім непрямої допомоги військовим, такі сади також розглядали як засіб для покращення морального духу громадян, оскільки садівники мали змогу інвестувати в життя і добробут й отримувати винагороду у вигляді врожаю. Сади перемоги були частиною щоденного життя тилу («домашнього фронту») цих країн.