«Писати ікону Христа в душі дитини»: як УГКЦ відзначила День катехита

4 жовтня 2023, 19:23 80

Вересень в УГКЦ традиційно є особливим місяцем для усіх, хто залучений до катехитичного служіння: це і початок нового навчального року, і святкування в останню неділю місяця Дня катехита, під час якого, після урочистої Божественної Літургії, катехити отримують грамоту на канонічну місію та благословення катехизувати впродовж наступного навчального року.

«Писати ікону Христа в душі дитини»: як УГКЦ відзначила День катехита

30 вересня із благословення владики Йосифа Міляна відбулося святкування Дня катехита в Київській архиєпархії.

Отець ректор Петро Жук, голова Катехитичної комісії Київської архиєпархії УГКЦ, наголосив на особливості служіння катехита в сьогоднішніх реаліях війни та подякував катехитам за їхню готовність ділитися навчанням слова Божого в цей непростий для нашого народу час.

Також о. Петро нагадав присутнім слова великого катехита — слуги Божого митрополита Андрея про те, що катехит «як духовний митець „пише ікону Ісуса Христа у душі дитини“. Ось яким має бути катехит… І слава Богу, ми маємо таких катехитів у Київській архиєпархії», — наголосив голова Катехитичної комісії Київської архиєпархії.

У Львівській архиєпархії святкування Дня катехита відбулося у катедральному соборі Святого Юрія. Благословення та канонічні місії на наступний навчальний рік у цій архиєпархії одержали 250 катехитів.

Владика Володимир Груца у слові наголосив на тому, що катехит повинен нести світло для інших, передавати їм віру, але не може цією вірою жити замісь когось і переживати чиїсь відносини з Богом, бо це справа кожної окремої людини.

Пані Віра Ценглевич, голова Катехитичного центру Львівської архиєпархії, подякувала всім катехитам за те, що вони, незважаючи на труднощі, так організовано і відповідально розпочали новий катехитичний рік.

В Івано-Франківську Архиєрейську Божественну Літургію з нагоди Дня катехита очолив владика Микола Семенишин, який також звершив Чин благословення на катехитичне служіння 222 катехитів архиєпархії.

«Сьогодні ви отримаєте канонічну місію від єпископа бути катехитами, вчити інших віри Христової! Ви до цього належно підготувалися, але пам’ятайте — цього недостатньо, тому що потрібно щодня кормити себе Божим словом і Пресвятою Євхаристією», — сказав владика Микола. І додав, що катехитам потрібно не тільки давати теоретичні знання, а й ділитися особистим досвідом життя з Богом із тими, кого навчатимуть.

«Люди так потребують нашої підтримки! Та й самі ми потребуємо духовного зцілення. Просімо милосердного Ісуса, щоб нам допомагав у цьому, щоби зцілював наші рани, щоби вони пізніше мали силу допомагати Йому зцілювати рани інших. Нехай Пресвята Богородиця заступається за нами. Будьмо її добрими доньками та синами! Будьмо добрими учнями, щоби бути добрими вчителями та катехитами!» — наголосив владика.

На завершення о. Василь Качмарський, голова Катехитичної комісії Івано-Франківської архиєпархії, подякував владиці за спільну молитву та благословення для катехитів.

В Одеському екзархаті з нагоди Дня катехита відбувалися реколекції з 29 вересня по 1 жовтня, які проводив о. Василь Оприско, ЧНІ. Також відбулося вручення місій на катехитичне служіння і співбесіда з новими студентами, які виявили бажання навчатися у Катехитично-педагогічному інституті Українського католицького університету.

Розпочався захід із молитви й архиєрейського благословення Одеського екзарха владики Михайла Бубнія. Єпископ сердечно привітав усіх присутніх із Днем катехита і на початку нового навчального року закликав катехитів не знеохочуватися на шляху навчання чи служіння, а бути стійкими і наполегливими «помічниками апостолів», долаючи всі перешкоди на цьому шляху. Також екзарх висловив слова вдячності новим студентам, які, попри важкий час війни, все ж виявили бажання навчатися на катехитів.

Відтак голова Катехитичної комісії Одеського екзархату п. Олена Пенязєва провела формаційний курс «Покликання та місія катехита», у якому розглянула теми покликання, учнівства та спільнотного виміру особи катехита.

Опісля розпочалася зустріч-знайомство з новими кандидатами на навчання, яку очолив владика Михайло Бубній. 14 осіб, які виявили бажання навчатися, уже пройшли співбесіду, і були зараховані на 1-й курс аудиторно-дистанційно-заочної форми навчання. Таке навчання для парафіяльних катехитів триває в Одеському екзархаті на базі Катехитично-педагогічного інституту УКУ.

У другій половині дня відбулася Архиєрейська Божественна Літургія. На завершення молитви владика Михайло здійснив Чин благословення на катехитичне служіння катехитів Одеського екзархату й урочисто вручив студентські квитки всім абітурієнтам, що пройшли співбесіду.

Протягом двох днів зустрічей, катехити Одеського екзархату молилися, спілкувалися і слухали духовні настанови та корисні поради реколектанта. Цьогорічна тема реколекцій — «Апостоли цієї доби». У духовних науках о. Василь Оприско, ЧНІ, роздумував над богословським значенням учнівства, яке присутнє в Євангелії.

за матеріалами Патріаршої катехитичної комісії та пресслужби Одеського екзархату