«Присяга на вірність Христові означає перемогу над ворогом, який хоче забрати в нас життя», — Блаженніший Святослав на з’їзді УМХ

23 липня 2023, 17:13 487

Сьогодні кожен молодий українець і кожна українка мають зрозуміти, що в умовах цієї тотальної війни росії проти України присяга на вірність Христові означає не тільки мудрість, знання, силу, кріпость, а й перемогу, — перемогу над злом, над нашим ворогом, який хоче забрати в нас життя. Ми нині хочемо відчути, що та Божа сила, здатність перемагати пульсує в тілі нашого народу і нашої Церкви. Про це сказав Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав у проповіді під час Божественної Літургії з нагоди 90-річчя руху «Українська молодь — Христові».

Передовсім Глава Церкви роздумав над Божим словом, що описує Ісуса Христа як цілителя, який оздоровив від сліпоти і глухоти тих, хто вірує.

«Зцілюючи людину від вади, повертаючи їй здатність чути і бачити Бога, Ісус Христос не просто дає можливість цим оздоровленим бачити світ, інших людей — Він дає їм можливість силою віри бачити Бога, присутнього між людьми, — зазначив Блаженніший Святослав. — Вони увірували не в якусь абстрактну істину чи людську ідеологію — вони тою вірою начебто сфокусували свій духовний зір віри на особі Ісуса Христа, Його прийняли і приєдналися до Нього».

У контексті з’їзду УМХ у Львові Предстоятель привітав молодь і пригадав, що 90 років тому праведний митрополит Андрей Шептицький зібрав українську молодь, яка посвятила своє життя Христові всупереч тогочасним людським ідеологіям. «У той час, коли різні людські ідеології: нацизм, комунізм, шовінізм, навіть крайній націоналізм тощо — вимагали від молодої людини присяги віддати своє життя за ту ідеологію, кликали на смерть тих, хто спокусився на неї, праведний митрополит Андрей Шептицький зібрав українську молодь і вказав їй єдиного, кому варто віддати своє життя, посвятивши його аж до смерті — нашому Господеві Ісусові Христові. Не якійсь людській ідеології, а Божому Синові наш праведний митрополит запросив нашу молодь посвятити своє життя», — наголосив архиєрей.

Окрім цього, Блаженніший Святослав пояснив українській молоді, що ж означає посвятити своє життя Христові і присягнути Йому на вірність. За словами Предстоятеля, щоразу шукаючи правди і справедливості у світі, ми шукаємо Ісуса Христа; щоразу бажаючи бути мудрими, ми шукаємо Ісуса Христа; щоразу намагаючись бути справжніми людьми — ми шукаємо Ісуса Христа, бо це Він поєднав у своїй Божественній особі не тільки повноту божества, а й повноту людської істоти. «Посвятити, скласти присягу свого життя Христові — означає відкрити Його близько біля себе. Коли ми посвячуємо своє життя Богові, знайте, що Господь посвячує себе вам. Він тоді сам приходить до вас», — наголосив Глава УГКЦ.

Привітавши молодь УМХ, архиєрей побажав, щоби цей християнський молодіжний рух зворушував серця дівчат і хлопців у нашій Церкві в усьому світі.

«Ми сьогодні відновимо нашу посвяту Христові в обставинах, коли так потребуємо Христової сили, яка б зробила те, що є неможливим лише для людської сили, — зазначив Блаженніший Святослав і додав. — Ми сьогодні хочемо відчути, що та Божа сила, здатність перемагати, пульсує у тілі нашого народу і нашої Церкви».

Читайте також: «Українська молодь — Христові» стає Всецерковним патріаршим молодіжним рухом

Нагадаємо, що 23 липня молодіжний рух УГКЦ «Українська молодь — Христові» відзначає 90-річчя. Цього дня під час Літургії у храмі Святої Софії  Премудрості Божої у Львові Отець і Глава УГКЦ проголосив, що УМХ надано патріарший статус.