При пункті незламності в Харкові продовжують надавати всебічну допомогу постраждалим від війни

22 квітня 2023, 12:26 123

Ще наприкінці січня при катедральному соборі Святого Миколая Чудотворця у Харкові з благословення екзарха Харківського владики Василя Тучапця обладнали пункт незламності. З’явився він стараннями Патріаршої фундації «Мудра справа» й за фінансової підтримки Апостольського екзархату для українців візантійського обряду в Німеччині та країнах Скандинавії.

З перших днів це приміщення стало місцем зустрічі та служіння для найбільш постраждалих від війни російської федерації в Україні.

У холодну пору сюди заходять дорослі та діти на чай і солодощі. Адже тут можна відпочити, зігрітися чи сховатися від дощу. Водночас цей пункт став місцем задушевних бесід і ділення пережиттями. Часто саме тут діти та молодь ознайомлюються із християнськими правдами на катехитичних уроках. Сестри Згромадження святого Йосифа Олексія Погранична й Дарія Панасть діляться не лише знаннями, а й власним життєвим прикладом любові до ближніх і служіння їм у їхніх потребах. Окрім того, люди постійно можуть знайти тут священнослужителів для задоволення своїх духовних потреб.

Для багатьох харків’ян, а особливо жителів Північної Салтівки, катедральний собор Святого Миколая Чудотворця став місцем одержання допомоги та підтримки. Щотижня парафіяльна спільнота та волонтери організовують тут видачу різноманітної гуманітарної допомоги: від продуктових наборів й аж до гігієнічних наборів, канцелярських товарів й одягу. Нерідко пункт незламності стає місцем зберігання і розподілу допомоги. Коли ж відбувається її видача, волонтери спільно моляться та обідають.

Також команда волонтерів і парафіян продовжує виїзди з допомогою до тих людей, які не мають можливості прийти в місце роздачі. Доставляють продуктові набори від Патріаршої фундації «Мудра справа» й іншу допомогу до старших людей, людей з інвалідністю та покинутих.

Пресслужба Патріаршої фундації «Мудра справа»