При катедральному соборі Святого Миколая Чудотворця міста Харкова обладнано «Пункт незламності»

30 січня 2023, 14:39 103

«Пункт незламності» обладнали при катедральному соборі Святого Миколая Чудотворця у Харкові. З’явився він стараннями Патріаршої фундації «Мудра справа» та за фінансової підтримки Апостольського екзархату для українців візантійського обряду в Німеччині та країнах Скандинавії.

У пункті можна зігрітися, зарядити телефон, зловити Інтернет і просто відпочити.

«У наметі встановлена буржуйка, столи, лавки, пристрої для зарядки телефонів та працює Інтернет. Для Харкова це актуально і потрібно, особливо в теперішній час війни, коли багато людей із нашого регіону потерпає від браку звичних речей: тепла, світла, засобів комунікації», — розповів владика Василь Тучапець, екзарх Харківський.

«Пункт незламності» відкритий для усіх потребуючих м. Харкова. Найбільше його планують використовувати щочетверга, коли відбувається видача гуманітарної допомоги. У ці дні до собору приходить близько 2000 осіб, багато дітей, пенсіонерів і людей з інвалідністю. Та й самі волонтери, які працюють на видачі гуманітарної допомоги, можуть у наметі зігрітися чи випити чаю.

Пункт розташований при церкві Святого Миколая, де постійно надається духовна підтримка всім охочим. Коли є видача допомоги, владика й отці стоять на видноті, щоб до них можна було підійти і поговорити. Це — постійна практика, як зазначають учасники волонтерського штабу при храмі.

Окрім того, при соборі двічі на тиждень проходять катехитичні навчання для дітей та духовні зустрічі для дорослих. Оскільки в церкві буває відсутня електроенергія, то їх священники та катехити планують проводити в наметі.

«Дякуємо всім, хто долучився до встановлення цього пункту обігріву в Харкові, особлива подяка Патріаршій фундації „Мудра справа“. Для нас це велика підтримка та допомога», — додав владика Василь.

за матеріалами пресслужби Харківського екзархату УГКЦ