«Просимо Господа Бога, щоб 2023 рік став для України роком перемоги добра над злом», — Глава УГКЦ у 311-й день війни

31 грудня 2022, 18:29 561

Хай 2023 рік буде періодом, коли ми зможемо втерти наші сльози і, покріплені силою воплоченого в історію нашого національного державного буття Сина Божого, рухатися вперед. Про це сказав Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав у щоденному зверненні у 311-й день великої, повномасштабної війни, яку російський окупант приніс на нашу багатостраждальну землю.

Предстоятель зазначив, що не стихають бої на всій лінії фронту, але найбільш гарячі вони на Луганщині та Донеччині. Ворог невпинно обстрілює наші міста і села. Весь світ звертає увагу на Україну лише тоді, коли відбуваються масовані, одночасні удари ракетами й безпілотниками по нашій землі. Однак, насправді, росіяни такими самими засобами щодня нищать наші міста і села…

Архиєрей зауважив, що цим днем закінчується календарний 2022 рік.

«Ми, українці, — каже він, — як і весь світ, за цивільним календарем сьогодні прощатимемося зі старим роком і зустрічатимемо новий [...] Відповідно до ритмів нашого церковного, християнського, духовного життя, ми наближаємося до свята Різдва Христового. В Україні християни візантійської традиції, — ми, греко-католики, та наші православні брати, — продовжуємо святкувати за юліанським календарем. І ось сьогодні, відповідно до тих ритмів підготування до Різдва Христового, — субота перед Різдвом».

Самі духовні ритми календаря візантійської традиції, за його словами, починають нас безпосередньо готувати і впроваджувати в таїнство Різдва Христового, даючи нам можливість по-справжньому, глибоко пережити це свято, цю подію.

«Якраз ця наша спільна із православним братами візантійська традиція нині каже нам, що Різдво — це не тільки один день, не якась одна дата. Це певний цикл і період літургійного року, що розпочинається часом підготування — Різдвяним постом, і відтак, відповідно до українських традицій, різдвяний час продовжується аж до свята Стрітення. Упродовж різдвяного часу ми колядуємо, співаємо різдвяні гімни», — розповів Глава Церкви.

Тому питання святкування Різдва, наголошує Блаженніший Святослав, стосується не одного дня календаря. Можна сказати, що календар — це умовність. Ми правильно святкуватимемо Різдво, якщо разом домовимося про його період, цикл, день і час.

«Свято Різдва Христового — це певна подія в стосунках між Богом і людиною, яка допровадила ці стосунки до повноти, тобто до моменту об’єднання Бога і людини. Свято Різдва Христового — це народження в людському тілі Сина Божого, того, хто є предвічним, хто існує понад простором і часом», — зазначає Глава Церкви.

Отже, підсумовує Патріарх, для того, щоби правильно підготуватися до Різдва Христового, нам потрібно правильно будувати стосунки з Господом Богом, який продовжує своє таїнство втілення у своїй Церкві. «Тож будуймо стосунки в наш час!» — закликав Предстоятель.

«Просимо Господа Бога, щоб 2023 рік, який настане ось за кілька годин, був для нашого народу та для України роком перемоги, — перемоги добра над злом, світла над темрявою, мужнього українського народу над ницим загарбником, — народу, який вміє будувати свою Батьківщину, над народом, що приходить, аби тільки красти», — просить усіх і кожного Глава УГКЦ.