Простір турботи про українську дитину: Блаженніший Святослав освятив соціальний центр БФ «Карітас-Київ»

3 червня 2023, 22:00 2149

У суботу, 3 червня, у Києві відкрили соціальний центр Благодійного фонду «Карітас-Київ». Він запрацював у Голосіївському районі столиці. Освятив і поблагословив дитячий соціальний центр Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав.

«Ми маємо сьогодні тисячі дітей, які не вчаться, не ходять до школи, втратили можливість рости та розвиватися. І в таких жахливих обставинах ми запитуємо себе, що можемо зробити та чим допомогти? Що Церква, як спільнота віруючих людей, може і повинна зробити для українського народу, зокрема для української дитини? І ось, відповідаючи на ці непрості жахливі виклики гуманітарної кризи, яку спричиняє війна, ми сьогодні створюємо простір лікування, надії й опіки над українською дитиною. Цей соціальний центр найперше буде домом для наших дітей, простором їхньої особливої реабілітації, піклування тими дітьми, соціального служіння Церкви для тих, хто найбільше його нині потребує. Церква, як добра мати, спішить захистити своїх дітей, їх зігріти, їм послужити», — зазначив Глава УГКЦ під час освячення.

Співслужив із Предстоятелем Церкви єпископ-помічник Київської архиєпархії владика Андрій Хім’як та священники архиєпархії.

Владика Андрій побажав, щоб сьогоднішнє свято стало добрим стартом, а також, щоб волонтери і працівники київського Карітасу, йдучи вперед, довіряли Богові, який «хоче через нас зробити багато добра». «Бажаю кожному з нас, щоб ми відкривали в собі потенціал добра, бо Бог створив нас добрими. Все, що створив Господь, є добрим, і ми є добрими. Маємо в імені Божому робити добро для інших людей», — наголосив він.

Директор БФ «Карітас-Київ» о. Роман Сиротич розповів, що в цьому центрі працівники і волонтери робитимуть усе можливе для того, аби діти забули про війну. «Кожна кімната будинку має свою назву. До прикладу, „кімната щастя“ або „кімната радості“. Цим ми наголошуємо на тому, що діти мають бути щасливими. Для нас важливо, що тепер фахівці та волонтери „Карітас-Київ“ зможуть допомагати ще більшій кількості маленьких бенефіціарів. Я щиро дякую всім, хто в будь-який спосіб дотичний до того, що у БФ „Карітас-Київ“ з’явилося ще одне місце, де ми можемо служити українським сім’ям», — розповів священник.

Участь у події взяла президентка Карітасу України Тетяна Ставнича, а також представники Служби у справах дітей.

Після освячення соціального центру відбулася концертна програма.

Варто зазначити, що сьогодні «Карітас-Київ» працює у п’яти областях України: Чернігівській, Житомирській, Вінницькій, Київській та Черкаській. У столиці діють майже 20 волонтерських соціальних пунктів, де працюють із дітьми, постраждалими від війни.

Департамент інформації УГКЦ,
фото: БФ «Карітас-Київ»