«Прошу вас про молитву за полонених отців-редемптористів та весь український народ», — владика Микола Бичок на храмовому празнику в Нобл Парку

19 червня 2023, 16:37 84

У неділю, 18 червня, урочистий храмовий празник відсвяткували парафіяни місійної станиці блаженного Миколая Чарнецького у Нобл Парку, передмістя Мельбурна. Для молитовного святкування на Архиєрейську Божественну Літургію, яку очолив владика Микола Бичок у співслужінні з о. Юрієм Тиченком, о. Русланом Бабієм, дияконом Михайлом Жиланом, зібралися віряни та гості з усіх куточків міста.

Святиня була сповнена молитвою, а пахощі квітів, які прикрашали храм, і аромат ладану створювали особливу атмосферу та відчуття святості. Владика Микола у проповіді наголосив на значенні блаженного Миколая Чарнецького як великого проповідника Євангелія, який був прикладом послуху Божій волі й непохитності віри. Він закликав вірних наслідувати його приклад, глибше відкривати Божу любов і принести її до всіх, зокрема до найбільш потребуючих.

Архиєрей зазначив: «Блаженний Миколай Чарнецький усе життя наслідував слова Христа: „Йди за мною!“. І був вірним їм навіть у найбільших випробуваннях». Єпископ розповів вірним про життєвий мученицький шлях блаженного Миколая Чарнецького, переплітаючи його історію із полоненими отцями-редемптористами Богданом Гелетою та Іваном Левицьким, які від листопада минулого року перебувають у полоні російських окупантів. Владика розповів про самопожертву отців, які з початку повномасштабного вторгнення в Україну не залишили місце свого служіння у Бердянську, а допомагали вірним усім, чим могли, ризикуючи життям. «Можливо, наша Церква, — продовжив єпарх Мельбурнський, — має сьогодні ще двох новомучеників, оскільки теперішня доля отців не відома. Хочу зазначити, що подібно як блаженний Миколай, отець Богдан та отець Іван також є вірними Христу попри все. Дорогі браття і сестри! Прошу вас про молитву за полонених отців-редемптористів та весь український народ! Хай блаженний Миколай Чарнецький буде нашим заступником у Божій благодаті й милосерді».

Після Божественної Літургії присутні мали змогу зустрітися з владикою Миколою, одержати його благословення та провести час у спілкуванні. Також парафіяни організували спільний обід, на якому гості, як одна християнська родина, могли відсвяткувати храмове свято, а також привітати о. Руслана Бабія, адміністратора храму Успіння Пресвятої Богородиці в Ардірі, з уродинами.

Храмовий празник у місійній станиці блаженного Миколая Чарнецького став духовним зближенням та обновою для всіх присутніх. Він нагадав про значення віри, милосердя та об’єднання в Божій любові.

за матеріалами Мельбурнської єпархії святих апостолів Петра і Павла