«Прошу вас послухати голосу вашої Церкви-матері», — Блаженніший Святослав до вірних щодо календарної реформи

6 лютого 2023, 19:50 2213

Нехай ця реформа буде світлом гарного майбутнього. Таке побажання висловив Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав у зверненні до вірних у прямому ефірі про календарну реформу.

Патріарх подякував усім вірним УГКЦ, діячам культури, науки, суспільним лідерам, які надсилали йому листи остані пів року. «Ми вас почули. Ваші мудрі думки, поради були для нас дуже важливим орієнтиром. Для нас, тобто для нашого єпископату, Синоду Єпископів нашої Церкви», — зазначив він.

«Хочу звернутися до наших вірних. Особливо до тих, які, можливо, трохи сьогодні перелякані, бо почуваються не дуже впевнено. Не біймося змін! Ми так хочемо, щоб наша Україна була інакшою. Ми кажемо, що вона має стати кращою, ніж була до війни. Це означає, що найперше повинні змінюватися ми. Тому змінюймося! Не біймося стати інакшими, кращими», — сказав Блаженніший Святослав.

«Дорогі отці, на ваші плечі сьогодні лягає великий тягар, великий обов’язок втілити рішення ваших єпископів у життя. Бо це ви сьогодні маєте навчити наших людей святкувати свята по-новому. Це ви повинні зробити все, щоби зі зміною календаря не зникнуло жодне велике свято, зокрема ті, які ми називаємо дванадесятими», — такими словами Предстоятель звернувся до священників. А відтак подякував монашеству за майже одностайність у підтримці змін.

Читайте також: Глава УГКЦ про календарну реформу: «Сподіваюся, що православні брати підуть за нами»

Архиєрей попросив виконавчі структури Патріаршої курії — Літургійну і Катехитичну комісії — попрацювати над тим, щоб люди зрозуміли, у чому цінність літургійної реформи.

Як ми повідомляли, Архиєрейський Синод УГКЦ в Україні постановив, що з 1 вересня 2023 року УГКЦ в Україні переходить на новий стиль для нерухомих свят із збереженням чинної Пасхалії. Парафії, які відчувають себе ще не готовими до такого кроку, зможуть із благословенням свого єпископа продовжувати жити за юліанським календарем до вересня 2025 року.