«Прощаємося з батьком, який дав нашій Церкві й народу Патріарха»: у Стрию розпочалося перепоховання Юрія Шевчука

19 травня 2023, 21:31 23009

19 травня у катедральному соборі Успіння Пресвятої Богородиці у Стрию, що на Львівщині, розпочалося перепоховання блаженної пам’яті Юрія Шевчука, батька Глави Української Греко-Католицької Церкви Блаженнішого Святослава. Парастас очолив єпарх Стрийський владика Тарас Сеньків у співслужінні з багатьома єпископами і священниками УГКЦ.

На заупокійній молитві був присутній Блаженніший Святослав.

«Сьогодні цей храм прощається зі своїм парафіянином. Він не був тут довго, але в останній час свого перебування у Стрию був тут щоранку о 8-й годині», — зазначив у слові владика Тарас Сеньків.

Читайте також: У Стрию звершили похорон Юрія Шевчука, батька Глави УГКЦ

«Прощаємося з батьком, який дав нашій Церкві й нашому народу Патріарха, як і священника, — сказав владика Тарас. — Прощаємось із людиною, яка була дуже світла, дуже щира».

«Сотвори, Господи, тобі, пане Юрію, в небі, у Царстві Божому радість вічну, щоб ми своїми молитвами і прикладом твого життя завжди прикрашали своїм життям твою пам’ять», — промовив владика Тарас Сеньків на завершення парастасу в катедральному соборі Успіння Пресвятої Богородиці.

Читайте також: «Дорогий тату, до зустрічі в обіймах Небесного Отця», — Блаженніший Святослав на похороні батька

Пряму трансляцію похоронних богослужінь батька Глави УГКЦ проводить «Живе телебачення».

Завтра, 20 травня, о 12:00 розпочнеться заупокійна Архиєрейська Божественна Літургія, відтак п. Юрія Шевчука буде поховано на міському цвинтарі.

Раніше Блаженніший Святослав повідомляв, що 19–20 травня відбудеться перезахоронення його батька Юрія Шевчука, який упокоївся у Бозі 5 грудня 2022 року в лікарні Сумма м. Акрон, що у США. 20 травня Юрія Шевчука перепоховають у м. Стрий, що на Львівщині.

Перші похоронні богослужіння відбулися у США 9 грудня 2022 року. Чин похорону звершив архиєпископ і митрополит Філадельфійський Борис Ґудзяк у співслужінні з єпископом єпархії Святого Йосафата з осідком у м. Пармі владикою Богданом Данило та духовенством у м. Акроні (США).