Презентація 30 томів видавничої серії «Київське християнство» (2013–2023)

16 червня 2023, 14:00 74

16 червня відбудеться презентація 30 томів видавничої серії «Київське християнство» (2013–2023) під патронатом Глави Української Греко-Католицької Церкви Блаженнішого Святослава.

Презентація 30 томів видавничої серії «Київське християнство» (2013–2023)

Співорганізатори заходу: Відкритий православний університет святої Софії-Премудрості, гуманітарний та філософсько-богословський факультети УКУ. Медіапартнер: «Живе телебачення».

Презентація відбудеться у музеї «Будинок митрополита» Національного заповідника «Софія Київська» (Київ, вул. Володимирська, 24).

Початок о 14:00.

Онлайн трансляція на youtube-каналі Живе телебачення.

Довідка

Започаткована у 2013 році під науковим керівництвом проф. Ігоря Скочиляса видавнича серія «Київське християнство» представляє наукові результати навчально-дослідної програми гуманітарного та філософсько-богословського факультетів Українського католицького університету «Київське християнство та унійна традиція». Підтримана Синодом Єпископів УГКЦ академічна ініціатива має зміцнити пророчий голос Київської Церкви і сприяти єдності українських Церков Володимирового Хрещення.

Від 2015 року почав діяти публічний сегмент програми — проєкт «Соборна Україна та Київська традиція», який уможливлює суспільну артикуляцію ідеї Київської Церкви та наголошує на тисячолітньому зв’язку між українською культурою і християнством. Академічним завданням програми є критичне дослідження богословських, канонічних і соціокультурних джерел передання Київської митрополії у ширшому порівняльному контексті універсальних християнських традицій Візантії, латинського Заходу та східних православних спільнот, а також рецепції у слов’янських землях унійної ідеї.

Головну увагу програма зосереджує на міждисциплінарному вивченні сформованої на цивілізаційному пограниччі християнського Сходу і Заходу київської традиції. В її основу лягли слов’янсько-візантійський обряд (зокрема східна Літургія), оригінальна богословська думка й помісне церковне право, єдина канонічна територія, особлива духовність, спільні соціокультурні та релігійні практики, кодифікована церковнослов’янська мова й усталена пам’ять про минуле. Сукупно вони творили елементи тяглості тогочасної культури, а в модерну добу уможливили формування національних ідентичностей і появу нових еклезіальних спільнот у Східній і Центрально-Східній Європі.

Перелік 30 томів за покликанням.

за матеріалами УКУ