«Преображення України є одним із синонімів нашої перемоги», — Блаженніший Святослав на З’їзді мирян Київської архиєпархії

20 квітня 2024, 16:48 554

20 квітня Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав взяв участь у З’їзді мирян Київської архиєпархії. Темою цьогорічної зустрічі стало преображення України.

Блаженніший Святослав зауважив, що миряни — найбільший скарб для Церкви. Він подякував за участь у з’їзді усім присутнім — представникам парафій, рухів, спільнот і організацій, мирян, які діють на теренах Київської архиєпархії.

Зі слів Патріарха, цьогорічні з’їзди мирян, які відбуваються у кожній єпархії УГКЦ, мають подвійну мету — найперше, підготуватися до всеукраїнського, всецерквоного з’їзду мирян, який відбудеться у травні в Кам’янці-Подільському; по-друге, рухатися зі Вселенською Церквою у синодальному шляху. Патріарх наголосив, що йому важливо чути мирян, щоб потім бути їхнім голосом до Святішого Отця.

Глава УГКЦ зауважив, що тема цьогорічного з’їзду дуже промовиста — «Преображення України». Це преображення має відбуватися шляхом надії, зцілення ран і солідарності. «Преображення є нічим іншим, як виявленням найглибшої природи Христової Церкви і нашого народу», — сказав Блаженніший Святослав.

Він переконаний, що найглибшим змістом, ядром українського народу є Христова Церква, а значить — миряни. «Так важливо, щоб миряни, віруючі люди України, себе виявляли, не боялися сказати, що „ми віримо в Бога“, не боялися виявити того живого Христа, який присутній між нами. Тоді, повірте, багато чого буде змінюватися. Те преображення України — це не щось, що прийде зверху, але справді є ключем, який ми маємо в собі. Тому преображення України для мене є одним із синонімів нашої перемоги», — сказав Предстоятель.

Він нагадав, що наша здатність перемогти у війні залежить не лише від військової сили, але й від того, як ми впораємося із травмами війни. І Церква має три лікувальні засоби для цього. Найперше — молитва, терапевтичний простір та час бути разом із джерелом зцілення. Архиєрей нагадав, що цей рік Папа Франциск проголосив роком молитви. Другий інструмент — Святі Тайни, а третій — Боже слово, Святе Письмо. Патріарх наголосив, що зцілення ран війни неможливе без цих засобів, які Христос подарував своїй Церкві.

Предстоятель згадав і про солідарність як здатність ділитися тим, що маємо. «Солідарність оживляє тих, які потребують і зцілення, і сили надії, і переображення», — зазначив він.

Наостанок Блаженніший Святослав закликав присутніх запропонувати кандидатів до Душпастирської ради, які могли би стати голосом громад. Відтак нагадав, що голос наших мирян має бути голосом співвідповідальності за свою Церкву.

Фото: о. Дмитро Хопта