Представники УГКЦ виступили на конгресі Морського апостоляту в Шотландії

7 жовтня 2022, 12:53 140

З 2 по 5 жовтня у м. Глазго (Шотландія) відбувався 25-й Світовий конгрес католицької місії «Stella Maris» (Морська зірка). Українську Греко-Католицьку Церкву на ньому представляли владика Кеннет Новаківський, о. Олександр Смеречинський та о. Микола Гривнак.

Представники УГКЦ виступили на конгресі Морського апостоляту в Шотландії

Конгрес мав відбутися у 2020 році, однак через пандемію був перенесений. Захід був присвячений 100-річчю Морського апостоляту, який був започаткований у м. Глазго, звідки Католицька Церква почала системно працювати з моряками. Місія апостоляту —  опікуватися моряками та їхніми сім’ями, надавати їм соціальну та душпастирську підтримку.

Цьогорічний конгрес зібрав 180 делегатів з усього світу. Обговорювали питання викликів новітнього постковідного світу. Однак окрема панель обговорення була присвячена війні в Україні.

Українці — перша за кількістю морська нація Європи. Тож делегати міркували над проблемою виїзду українських моряків за кордон та обговорили ризики гуманітарної катастрофи через блокування українських портів.