Представники ПАР ознайомилися з миротворчими ініціативами «Мудрої справи»

23 лютого 2024, 12:21 74

21 лютого Патріарший центр у Києві відвідали Айвор Дженкінс, Ммабато Рамагоші та Джейкоб ван Гайдерен, які представляють різні громадські організації, що сприяють миротворчим процесам у всьому світі, опираючись на досвід Південної Африки. Метою їхньої поїздки стало налагодження партнерства та дружби задля співпраці у сфері миробудування і донесення правди про війну проти України.

Представники ПАР ознайомилися з миротворчими ініціативами «Мудрої справи»

Про це повідомляє пресслужба Патріаршої фундації «Мудра справа».

Айвор Дженкінс — директор In Transformation Initiative (ITI), неурядової організації, створеної для допомоги та підтримки миротворчих процесів у країнах, що перебувають на різних етапах перехідного періоду, опираючись на досвід Південної Африки.

Пані Рамагоші — голова південноафриканського фонду «Жінки в діалозі» (SAWID) (раніше була спеціальним радником в уряді з питань жінок, молоді та осіб з інвалідністю). SAWID займається врегулюванням конфліктів і посередництвом у конфліктах по всьому світу: від Латинської Америки до Африки та Близького Сходу.

Джейкоб ван Гайдерен — південноафриканський юрист із 25-річним стажем, у 2018 році став співзасновником The Public Interest Practice, правозахисної фірми, яка підтримує африканські організації громадянського суспільства, що працюють у сферах розбудови демократії, доступу до правосуддя, верховенства права та прав людини.

Із благословення Отця і Глави Української Греко-Католицької Церкви Блаженнішого Святослава делегацію зустрічав о. Любомир Яворський, патріарший економ УГКЦ. Він розповів про служіння Церкви для добра українського народу, зокрема задля наближення спільної перемоги. За його словами, одним з ефективних інструментів УГКЦ є Патріарша фундація «Мудра справа». Тож священник представив гостям різні благодійні проєкти, які вдається сьогодні реалізовувати завдяки підтримці українців та небайдужих людей із цілого світу. Окремо патріарший економ УГКЦ згадав про навчально-просвітницькі програми «Зцілення громад» і «Дія в надії», які дають змогу людям не лише здобувати нові знання, а й наповнюватися надією і натхненням задля відбудови своєї країни після руйнувань, спричинених російськими загарбниками. Представники Південної Африки були вражені життєстійкістю й мужністю українського народу.

У фейсбук-дописі о. Любомир Яворський підсумував зустріч так: «Одним із завдань Церкви у стосунку до суспільства є свідчення та донесення правди. Особливо важливою ця місія стає тепер, у період цієї жорстокої та безглуздої російської війни проти України. Адже війна завжди намагається приховати, викривити та спотворити правду. У цьому переконані й наші нові друзі та партнери із Південно-Африканської Республіки […]. Такими зустрічами, такими знайомствами та партнерствами доносимо світовій спільноті правду про біль і страждання, а також про звитягу та жертовність українського народу. Задля перемоги правди над брехнею, а світла над темрявою!».

Спільна зустріч завершилася словами запевнення у взаємній підтримці та сподіваннями на подальші контакти.