«Правдивий мир — це бути в гармонії з Господом Богом», — владика Микола Бичок у Мельбурні

10 квітня 2024, 12:22 23

7 квітня, у Томину неділю, владика Микола Бичок, єпарх Мельбурнський, очолив Архиєрейську Божественну Літургію в катедральному храмі Святих апостола Петра і Павла в Мельбурні. У другу неділю по Воскресінні вірні катедральної парафії чисельно зібралися, щоб разом відсвяткувати Воскресіння Христове за символічним Великоднім обідом «Спільне свячене».

Про це йдеться на сайті єпархії.

Звертаючись до вірних під час проповіді, владика Микола розповів про значення Неділі після Воскресіння для учнів і послідовників Христа, а також звернув увагу, що в той час зневіри, страху й невідомості Христос приходить до своїх учнів і каже їм усього два слова: «Мир вам». І хоча це всього лиш два слова, та їхній зміст надзвичайно глибокий. «Мир — це не тільки відсутність війни. Правдивий мир — це бути в гармонії з Господом Богом. Коли не тільки на землі панує мир, але передовсім у нашому серці. І це те, можливо, чого Христос сьогодні хоче нас навчити, щоб ми пам’ятали, що Він є джерелом миру, а ми — тими, хто немовби зобов’язаний передати цей мир іншим», — пояснив єпископ.

Завершуючи проповідь, архиєрей наголосив, що дуже часто від нас залежить дуже багато та закликав вірних задуматися: «Що ми передаємо іншим: неспокій, тривогу, якийсь страх, невпевненість чи все-таки ми є тими апостолами миру, любові, надії, віри і багатьох інших чеснот?».

Після Літургії усі зійшлися до Залу патріарха Йосифа Сліпого на урочисту спільну трапезу, яку розпочав о. Андрій Микитюк, адміністратор катедрального храму. Він привітав присутніх і запросив до спільної молитви. Опісля, священники поділилися з усіма свяченим яйцем, а відтак усі мали чудову нагоду для спілкування за святковим столом.