Помер засновник Чернечої родини Воплоченого Слова о. Карлос Міґель Буела

24 квітня 2023, 12:11 442

23 квітня 2023 року на 82-му році життя упокоївся в Бозі засновник Чернечої родини Воплоченого Слова о. Карлос Міґель Буела.

Помер засновник Чернечої родини Воплоченого Слова о. Карлос Міґель Буела

Отець Карлос заснував два чернечих згромадження: чоловіче Воплоченого Слова (ЗВС) у 1984 році та жіноче Служебниць Господа і Діви Марії з Матарá (ЗСГДММ) у 1988 році, що разом із мирянами Третього чину ЗВС становлять одну Чернечу родину Воплоченого Слова.

Останнім часом священник хворів на серцеву недостатність, кілька днів тому був госпіталізований у Генуї (Італія) із двосторонньою пневмонією, яка пізніше ускладнилася панкреатитом. Попри відмінну медичну допомогу, на превеликий жаль, похилий вік отця негативно вплинув на процес лікування.

Перед відходом до Господа о. Карлос, перебуваючи при свідомості, ще зміг прийняти Святі Таїнства. А Святіший Отець Франциск, дізнавшись про передсмертний стан о. Карлоса, 20 квітня повідомив у телефонній розмові протоігуменові ЗВС в Італії, що уділяє о. Карлосові своє апостольське благословення та повний відпуст.

Про поминальні богослужіння за упокій душі о. Карлоса Буели, що служитимуться при монастирях ЗВС і парафіях в Україні, повідомлять згодом.

Просимо ваших молитов за упокій новопреставленого.

Біографічна довідка

Отець Карлос Міґель Буела народився в м. Буенос-Айресі (Аргентина) 4 квітня 1941 року у глибоко релігійній родині. У 1964 році розпочав навчання в духовній семінарії. У час своєї формації був учнем двох великих світочів аргентинської Церкви — отців Хуліо Менвʼєля та Леонардо Кастеляні.

Майбутній засновник Згромадження Воплоченого Слова отримав священниче рукоположення 7 жовтня 1971 року, на свято Владичиці Вервиці (за латинським календарем), у крипті собору Люрдської Владичиці в Сантос Луаґрес (область Буенос-Айреса, Аргентина) і вже наступного дня відслужив першу Службу Божу в соборі Божої Матері з Лухану, що є покровителькою Аргентини.

Від початку священничого служіння з усіх обов’язків стану отець з особливою наполегливістю займався працею з молоддю, що спонукало його написати книгу «Молодь в третьому тисячолітті». Також він був викладачем у численних церковних закладах для мирян і духовенства, а також капеланом різних товариств та спільнот.

Отець Буела є автором кількох книг: «Катехизм для молоді», «Сучасні атаки проти сім’ї», «Марія з Лухану, таємниця жінки, яка чекає», «Священники назавжди», «Наша Служба», «Фатіма. І сонце танцювало», «Моя парафія. Христос близько», «Мистецтво батька», «Служебниці», «Мистецтво сопричастя» та численних статей, опублікованих у різних часописах.

Після десятирічної парафіяльної праці о. Карлос, будучи єпархіальним священником, 3 травня 1981 року отримав особливу благодать, що надихнула його заснувати місійне згромадження. За три роки, 25 березня 1984 року, на свято Благовіщення Пресвятої Богородиці (за латинським календарем), він заснував чоловіче Згромадження Воплоченого Слова, а ще за чотири, 19 березня 1988 року, — Згромадження Служебниць Господа та Діви Марії з Матара, жіночу гілку Чернечої родини Воплоченого Слова. Обидва мають ідентичні Конституції.

Відомий як невтомний проповідник і поширювач Духовних вправ за методом св. Ігнатія з Лойоли, о. Буела заснував навчальні заклади в Італії, зокрема Центр вищих студій святого Бруно із Сені та Науковий проєкт імені Корнелія Фабро (для видання творів цього італійського священника та філософа). Також о. Буела заснував школи, доми милосердя для дітей, неповносправних, сиріт, людей похилого віку та беззахисної молоді в різних країнах світу. Останні роки життя о. Карлос Буела проживав у Генуї, що на півночі Італії, де й завершив свій земний шлях.

за матеріалами пресслужби Згромадження Воплоченого Слова