#ПохвалаБогородиці: новий духовний медіа-проєкт владики Богдана Дзюраха

3 травня 2023, 12:38 140

Владика Богдан Дзюрах, апостольський екзарх для українців візантійського обряду в Німеччині та Скандинавії, розпочав новий духовний проєкт #ПохвалаБогородиці, присвячений молитві і вшануванню Пресвятої Богородиці. У його межах єпископ на власній сторінці у фейсбуці ділитиметься духовними роздумами про Матір Сина Божого й нашу Матір. Основою для роздумів стануть слова Акафісту до Пресвятої Богородиці.

#ПохвалаБогородиці: новий духовний медіа-проєкт владики Богдана Дзюраха

Нагадаємо, що це ще один медійний проєкт владики. Попередні були присвячені роздумам про Різдво Христове і Великдень, також владика написав серію тематичних катехиз про плоди Святого Духа й ікони Богородиці і на інші духовно-пізнавальні теми.

«У місяці травні, який у Католицькій Церкві присвячений особливому вшануванню Богородиці, прагнемо крокувати духовною мандрівкою, окремими етапами якої стануть слова Акафісту Благовіщенню Пресвятої Богородиці», — зазначив владика Богдан Дзюрах у першому духовному роздумі зі серії #ПохвалаБогородиці на власній фейсбук-сторінці.

За словами владики, акафіст має глибоке біблійне підґрунтя та містить надзвичайно велике багатство богословської думки, сформованої першими Вселенськими Соборами неподіленої Христової Церкви. Тому ця молитва стала широко відомою не лише на християнському Сході, а й у всій Вселенській Церкві. Акафіст здобув визнання на найвищому рівні і в Католицькій Церкві, зокрема за понтифікату святого папи Івана Павла ІІ, який пов’язав із відправою цієї молитви у спільноті численні ласки (т. зв. відпусти).

«Живе телебачення» здіснило запис Акафісту до Пресвятої Богородиці. Служить Акафіст о. Павло Цвьок. Своїм співом молитву супроводжує хор Львівської духовної семінарії. Диригент хору — Наталія Капітан-Бурка.

Патріарша катехитична комісія