«Піст як час навернення до Бога та збереження створіння»: В Івано-Франківську відбулася зустріч референтів Екобюро УГКЦ

11 березня 2024, 14:09 92

8 березня в Івано-Франківську відбулася перша квартальна зустріч архиєпархіальних, єпархіальних та екзархальних референтів Бюро УГКЦ із питань екології, головною темою якої була підготовка до Великопосної ініціативи «Екологічне навернення для порятунку створіння».

Про це повідомляє Інформаційна служба Бюро УГКЦ із питань екології.

«Великопосна екосоціальна ініціатива, яка організовується вже 14-й раз поспіль, є свідченням сталого піклування Церкви про захист життя та збереження довкілля, — коментує проф. Володимир Шеремета, керівник Екобюро УГКЦ. — У час повномасштабної війни ініціатива в особливий спосіб фокусується на відповідальному управлінні Божими природними дарами та лікуванню екосоціальних ран війни».

Зовнішнє зцілення дуже тісно пов’язане із внутрішнім зціленням і наверненням людини до Бога. Отець Володимир Лось, ґрунтуючись на уривку послання апостола Павла до Римлян (8 глава), проаналізував роль і значення створіння у житті людини та роль людини в Божому задумі гармонійних стосунків із природою. Доповідач зупинився на роз’ясненні терміна «зое» — життя Бога, як Творець його бачить, життя у повноті сопричастя у тріаді Бог — людина — створіння.

«Трагізм людини полягає в тому, що вона живе винятково для акумуляції ресурсів і в Богом створеному світі не бачить життя, а тільки ресурс, руйнуючи все довкола, — акцентував богослов, — натомість духовність і якість життя людини не випливає з автономного існування, але з її життя із Христом».

У межах Великопосної ініціативи «Екологічне навернення для порятунку створіння», душпастирі-екологи, основуючись на недільних читаннях Апостола та Євангелії Святої Чотиридесятниці, підготують тематичні проповіді й духовні імпульси на тему «Відповідального управління Божими природними дарами», які будуть розміщенні на сайті та сторінках Екобюро УГКЦ у соціальних мережах.

Ініціатива охоплюватиме низку освітньо-виховних, молитовних, а також практичних заходів екологічного спрямування, серед яких проведення Всеукраїнського конкурсу між навчальними закладами «Здай макулатуру — збережи дерево — наблизь Перемогу» та висаджування парафіяльних садів Перемоги.