Під час прощі у Філадельфійській архиєпархії вірні молилися за мир в Україні

20 серпня 2022, 17:46 104

13–14 серпня сестри служебниці Непорочної Діви Марії провели 68-му Свято-Успенську прощу у Слотсбургу, штат Нью-Йорк. Помолитися та побути разом зібралися кілька тисяч паломників — духовенства та вірян Філадельфійської архиєпархії. Під час паломництва учасники мали змогу стати свідками унікальної та радісної події — рукоположення п’ятьох дияконів, які служитимуть у різних парафіях Стенфордської єпархії.

Під час прощі у Філадельфійській архиєпархії вірні молилися за мир в Україні

У проповіді єпарх Стенфордський єпископ Павло Хомницький наголосив, що цьогорічне паломництво особливе, зокрема через війну в Україні. «Ми молимося і сподіваємося на наше духовне оновлення і відродження, але в особливий спосіб молимося за землю наших предків — Україну. Це — час великих випробувань і страждань. Ми молимося за тих, хто страждає. Молимося за військових Збройних сил України, щоби Пресвята Богородиця захистила їх cвоїм могутнім омофором і дарувала перемогу».

Єпископ назвав три способи, як українці за кордоном і всі люди доброї волі можуть допомогти Україні й українцям. «Ми почуваємося безпорадними, оскільки мало що можемо контролювати. Але ми не безпорадні. Ми можемо діяти ефективно, якщо будемо єдиними і говоритимемо спільно. Є три речі, які можемо зробити, щоби змінити ситуацію, і робимо це протягом останніх шести місяців. Ми повинні бути наполегливими; не можемо дозволити собі втомлюватися або впадати духом».

За словами владики Павла, перша річ — говорити об’єктивну правду, інформувати інших, працювати проти пропаганди загарбників. Повернути увагу світу до того, що відбувається в Україні. Друга — надавати допомогу: матеріальну, фінансову, духовну, психологічну — тим, хто її найбільше потребує. Третя — продовжувати молитися, щоби Бог підняв свою могутню руку і зупинив смерть та руйнування.

Владика Павло подякував за участь у прощі митрополиту Філадельфійському Борисові Ґудзяку, єпископові Австралії і Нової Зеландії Миколі Бичку (колишній священник парафії Святого Івана Хрестителя в Ньюарку, штат Нью-Джерсі), єпископу-емериту Василеві Лостену, який цього року відзначає 65-річчя священичих свячень, духовенству і вірянам, які приїхали зблизька та здалека. Окремо подякував сестрам служебницям Непорочної Діви Марії за гостинність.

«Проведенням цієї щорічної прощі ще від 1955 року ви, дорогі сестри, справді прославляєте Бога, віддаєте честь Пресвятій Богородиці і тим самим знову й знову доводите свою дочірню любов до Господа Бога, Пречистої Діви і нас усіх», — сказав владика Павло.

Війна була головною темою виступу митрополита Бориса Ґудзяка, який за останні три місяці тричі відвідав охоплену нею Україну. «Світ ще ніколи не був таким українським, як зараз. Мужність і стійкість українців є взірцем для людей в усьому світі, — сказав він. — Важливо знати, що ми покликані жити вічно. Україна та українці змушують увесь світ задуматися над питанням вічності. Я переконаний, що з Богом ми переживемо цю війну. Не дозвольте путіну, який є знаряддям диявола, проникнути в наші серця і душі. Будьмо вільні, живімо гідно!».

Отець Володимир Радько, який служить у Філадельфійській архиєпархії, очолив Молебень до Пресвятої Богородиці, яким завершилася проща. «Ми, українці, маємо дитячу довіру до Матері Божої, ми вміємо їй довіряти. Наш князь Ярослав Мудрий віддав Київську Русь під опіку Богородиці. Сьогодні, переживаючи війну, хвилюючись за своїх рідних і друзів, які на фронті або саме в цю хвилину ховаються від обстрілів, ми приходимо сюди і ввіряємо себе Матері Божій», — сказав він під час звернення.

за матеріалами The Way