Під час прощі Перемишльсько-Варшавської архиєпархії до Лагевнік молилися за Україну та її захисників

9 жовтня 2023, 16:55 222

Із благословення архиєпископа і митрополита Перемишльсько-Варшавського Євгена Поповича в суботу, 7 жовтня, відбулася проща Перемишльсько-Варшавської архиєпархії УГКЦ до санктуарію Божого Милосердя в Лагевніках, що біля Кракова.

Це вже не перша проща греко-католиків до святинь Польщі. Рік тому на рівні Варшавсько-Лодзького деканату прочани молилися в Ченстохові біля стіп Пресвятої Богородиці в чудотворній іконі Матері Божої на Ясній Горі. Цього разу в Лагевніках вірні архиєпархії молилися перед Ісусом Милосердним за мир та спокій в Україні, а особливо за українських військових, які ціною свого здоров’я і життя стараються наблизити цей мир та перемогу.

На прощу прибули численні групи із Варшави й околиць, а також Кракова, Перемишля, Ряшева, Бельсько-Бялої та Лемківщини. Всіх прочан було понад 1 300. Зі своїми парафіянами приїхали також 15 священників і 2 диякони. На початку Літургій їх привітав о. Збігнєв Бєлас, ректор санктуарію, пригадавши постать та навчання найбільшого паломника цього місця — св. Івана Павла ІІ, який рівно 20 років тому посвятив храм у Лагевніках, поручаючи весь світ Божому Милосердю.

Молитовна програма прощі складалася з Божественної Літургії в головному храмі Санктуарію Божого Милосердя, яку очолив владика Петро Крик, єпископ-емерит УГКЦ. У проповіді архиєрей звернув увагу на важливість надалі підтримувати Збройні сили України, допомагати біженцям та потерпілим в Україні, бо «в такий спосіб ми показуємо, ким ми є — живими чи сухими галузками виноградної лози, якою є Господь». Владика навів кілька прикладів із Німеччини та країн Скандинавії, як місцева діаспора активізувалася в допомозі Україні від початку повномасштабного вторгнення росії.

Після Божественної Літургії прочан потішив своєю творчістю парафіяльний хор із Кракова. Відтак усі зібралися на Молебень до Пресвятої Богородиці в санктуарію Святого Івана Павла ІІ, який також розташований на території Лагевнік. У молебні духовенство й вірні заносили свої молитви в намірені фізичного та духовного оздоровлення від ран, яких досвідчили українські родини, переживаючи пекло війни. Під кінець ще був час для спільних розмов і фотографій.

«Проща відбулася на славу Божу. Ведика вдячність ініціаторам та організаторам: отцю-декану Богданові Крубі з Варшави та священникам із Кракова: отцю Петрові Павлище та отцю Сергієві Голіяту», — зазначають у пресслужбі Перемишльсько-Варшавської архиєпархії.

за повідомленням пресслужби Перемишльсько-Варшавської архиєпархії УГКЦ,
фото: Іванна Ткачівська