Перепоховання Андрія Мельника в Києві: розклад богослужінь у Патріаршому соборі УГКЦ
22–24 травня 2026 року в Патріаршому соборі Воскресіння Христового Української Греко-Католицької Церкви в Києві відбудуться заупокійні богослужіння у зв’язку із прибуттям до України тлінних останків провідника Організації українських націоналістів, полковника Армії УНР Андрія Мельника та його дружини Софії Федак-Мельник. Урочисте перепоховання відбудеться на Національному військовому меморіальному кладовищі.

Читайте також:
Останки Андрія Мельника та його дружини вирушили з Люксембургу до України
Повернення на Батьківщину
Андрій Мельник — полковник Армії Української Народної Республіки, голова ОУН у 1938–1964 роках — помер у Люксембурзі 1964 року і був похований там разом із дружиною. Повернення його останків в Україну стало можливим після відповідного рішення Кабінету Міністрів України: 15 травня 2026 року уряд видав розпорядження № 460, яким затвердив план заходів з організації перепоховання і доручив центральним органам виконавчої влади забезпечити його виконання. Місцем вічного спочинку визначено Пантеон видатних українців на Національному військовому меморіальному кладовищі в Києві.
Розклад богослужінь у Патріаршому соборі
П’ятниця, 22 травня:
7:30 та 9:00 — Божественні Літургії за упокій з панахидою
15:00 — Чин парастасу
18:00 — Вечірня
19:00 — Молитовне читання Псалтиря
Субота, 23 травня:
7:30 та 9:00 — Божественні Літургії за упокій з панахидою
15:00 — Центральне заупокійне Богослужіння — Чин похорону за участю архиєреїв, священників і мирян із різних куточків України. Очікується участь державних діячів та представників влади (пряма трансляція «Живого телебачення»).
Департамент інформації УГКЦ


