«Перемога є у служінні», — владика Михайло Бубній під час VIII Всеукраїнської прощі монашества УГКЦ

27 лютого 2023, 20:39 125

Упродовж останнього року Україна стоїть, і кожний українець на різних фронтах служить. Багато вже віддало життя за ближнього, за Україну. Вони відійшли від нас, захищаючи Батьківщину. Сьогодні ця жорстока війна об’єднує не тільки Україну, а й весь цивілізований світ у боротьбі проти того, хто не хоче служити, а хоче вбивати, руйнувати будинки, сім’ї, нашу державу.

Фото: FB / Храм Святих апостолів Петра і Павла — Новояворівськ

Про це сказав голова Патріаршої комісії у справах монашества УГКЦ і екзарх Одеський владика Михайло Бубній під час проповіді у храмі Святих верховних апостолів Петра і Павла в Новояворівську під час VIII Всеукраїнської прощі монашества УГКЦ. Цьогоріч проща пройшла у двох місцях одночасно — у м. Новояворівську (Україна) і м. Ярослав (Польща).

«Сьогодні Бог нам каже: „Послужіть, життя своє віддайте, бо в цьому перемога. Перемога є у служінні“», — зазначив владика.

На переконання архиєрея, перемога є в тому, хто своє життя віддає за ближнього. Так Україна переможе, ми свято в це віримо і так станеться, переконаний єпископ, бо «протягом останнього року Бог уже багато чудес зробив для нас із вами і багато-багато послужив українцям та Україні в цій боротьбі».

«Хочу назвати тільки три видимі чуда, які Бог зробив для нас. Перше, яке ми досвідчили в боротьбі проти ворога й агресора, — це те, що він планував за три дні взяти Київ, а за тиждень — всю Україну. Бог перекреслив його плани. Рік пройшов, а Україна стоїть і бореться», — сказав єпископ.

«Друге чудо, яке Господь уже виявив до нашого страждаючого народу, — це те, що ворог думав, що він так легко поневолить Україну і візьме нас усіх у полон, а світова спільнота споглядатиме це. Але вони повелися по-іншому, вони об’єдналися разом з Україною проти агресора. І тут плани ворога були зруйнувані. Це Божа сила і Божа благодать», — ствердив голова Патріаршої комісії у справах монашества.

«А третє явне чудо, яке Господь робить для нас, дорогі у Христі, — це те, що ворог планував заморозити нас взимку, руйнуючи нашу енергетичну систему. Бог подарував нам таку теплу зиму, якої не було багато десятиліть. І тут не вдалося нас зламати. Бог нам служить. Бог захищає нас, тих, які хочуть служити, жити в мирі, будувати, а не руйнувати, хочуть життя своє віддавати дітям, народові, будуючи свою домівку».

На закінчення владика Михайло зазначив, що «сьогодні на цій прощі монашество нашої Церкви перебуває у молитовному стоянні перед Богом, щоби вдивлятися у Боже служіння і в тому світлі Божого служіння також аналізувати своє служіння перед Богом. Богопосвячені особи — це ті особи, які з огляду на Бога і ближнього присвятили все своє життя служінню, як казав святий апостол Павло: „Живу вже не я, а живе у мені Христос“. Якщо в мені живе Христос, який прийшов мені послужити, то і я повинен служити».