Патріарший економ УГКЦ подякував організації «L’Œuvre d’Orient» за допомогу під час війни

10 вересня 2023, 11:00 205

8 вересня 2023 року о. Любомир Яворський, патріарший економ УГКЦ, відвідав головний офіс французької благодійної організації «L’Œuvre d’Orient» у Парижі (Франція), щоб особисто висловити вдячність усій команді за довготривалу підтримку України, українського народу й Української Греко-Католицької Церкви.

Понад 160 років французька благодійна організація «L’Œuvre d’Orient» працює для східних християн у 23-х країнах Близького Сходу, Африканського Рогу, Східної Європи й Індії. Як під час війни, так і в мирний період вона підтримує діяльність патріархів, єпископів, священників і монаших спільнот, що працюють з усім населенням, не залежно від віросповідання.

Співпраця французької благодійної організації «L’Œuvre d’Orient» з Українською Греко-Католицькою Церквою стартувала 1920 року. Із початком війни, а відтак повномасштабним вторгненням російської федерації в Україну її підтримка й допомога значно зросли. За минулий рік організація реалізувала і підтримала в Україні через структури УГКЦ кілька проєктів та ініціатив на суму понад 1 700 000 євро.

Участь у зустрічі взяли президент організації монсеньйор Паскаль Гольніш, консультанти щодо допомоги України пани Жером і Мішель, о. Любомир Яворський, п. Ірина Гавришкевич, керівник Відділу проєктів Патріаршої курії УГКЦ, і п. Наталія Паркулаб, керівник Фінансового департаменту. За словами отця, метою його поїздки було «висловити вдячність усій команді організації, яка завжди шукала способів та шляхів підтримати, особливо в цей складний період воєнного лихоліття».

Також, ділячись враженнями, отець зазначив, що «водночас момент зустрічі став чудовою нагодою для ділення планами на майбутнє і представлення актуальних проєктів та ініціатив. І, очевидно, ми не могли не розповісти про сучасну воєнну ситуацію в Україні й наслідки війни у вигляді різноманітних зранень, що потребують невідкладної праці над зціленням уже сьогодні».

Наприкінці зустрічі патріарший економ о. Любомир подарував монсеньйорові Паскалю Гольнішу осколок від російського снаряду. «Сьогодні це — знаряддя, яким завдають ран українському народові. Як цвяхами пробили руки нашого Господа Ісуса Христа, так сьогодні такі осколки пробивають руки й тіла нашим цивільних і військових. Тому це — знак терпінь», — мовив священник, вручаючи дарунок.