Патріарший економ під час Постійного Синоду підбив підсумки свого п’ятирічного служіння

26 травня 2023, 20:48 218

Патріарший економ о. Любомир Яворський під час засідання Постійного Синоду УГКЦ у польському місті Вроцлаві 24 травня підбив підсумки свого п’ятирічного служіння та представив звіт економічно-господарської діяльності Української Греко-Католицької Церкви за минулий рік.

Під час другого робочого засідання Постійного Синоду УГКЦ владики мали нагоду вислухати звіт патріаршого економа о. Любомира Яворського щодо його п’ятирічного служіння. У його доповіді йшлося про організацію діяльності Патріаршої курії, оптимізацію та структурні зміни, а також здійснення проєктної діяльності. Доповідач відзначив, що цей період був позначений двома потужними кризами, спричиненими пандемією Covid-19 і повномасштабною російською війною проти України. Звіт був підкріплений презентаційним матеріалом, у якому візуально представлено поточне служіння Української Греко-Католицької Церкви, її успіхи та спроможності, а також перспективи щодо подальшого розвитку і напрямні для їхнього втілення.

Друга частина доповіді о. Любомира Яворського стосувалася діяльності Патріаршої фундації «Мудра справа». Адже саме Постійний Синод є Наглядовою радою фундації. Із початком повномасштабного вторгнення завдяки співпраці й об’єднанню українців із-за кордону та небайдужих доброчинців Патріарша фундація «Мудра справа» намагається відповідати на найбільш нагальні потреби українців під час війни. Зокрема, це надання гарячих обідів, продуктових і гігієнічних наборів для тих, хто втратив свої домівки та переселився у більш безпечні регіони України. На початок 2023 року 153 348 осіб отримали продуктові набори. Задля цього було упаковано 76 374 продуктові набори загальною масою 684 179 кг. Один продуктовий набір важить 11 кг і призначений на тиждень для харчування двох людей.

Іншим проєктом фундації стали евакуаційні рейси, розміщення внутрішньо переміщених осіб у шелтера й різні пристосовані відповідно до потреб проживання церковні приміщення і надання всебічної підтримки, зокрема й реабілітації за допомогою організації духовно-реабілітаційних поїздок історичними та паломницькими місцями Західної України. За період існування цього проєкту із травня 2022 року вдалося евакуювати 6108 осіб й організувати 121 евакуаційний рейс. Також для 1382 внутрішньо переміщених осіб було здійснено 31 паломництво у відпустові місця на Західній Україні.

У період намагання російських окупантів позбавити українців тепла, електрики та світла взимку Патріарша фундація розпочала зведення пунктів незламності «Добрий самарянин». Так постало 18 таких пунктів у різних містах Центральної, Південної, Північної та Східної України. Цей проєкт був лише початковим, і вже сьогодні фундація прагне розпочати новий — пункти зцілення ран. Це — осередки, при яких люди, зранені війною, матимуть можливість отримати всесторонню підтримку і допомогу.

Також о. Любомир представив інші проєкти Патріаршої фундації, як-от організація Логістичного центру, який сьогодні складається із семи бусів і двох вантажівок, підтримка медичних закладів медичними препаратами, транспортними засобами й обладнанням та інше, зведення модульних будинків для внутрішньо переміщених осіб, запуск Благодійної кухні, яка щоденно забезпечує 200 осіб на Київщині гарячими обідами.

Отець Любомир зазначив: «Подібно, як держава готується до деокупації наших українських земель, до контрнаступу, готуємося сьогодні і ми. Досвід уже показав, що коли відбувається деокупація територій, то ми зустрічаємося із великою кількістю людей, які перетерпіли страхіття окупації. Часто це спричиняє чергову хвилю евакуацій, виникає нагальна потреба в різноманітній допомозі у вигляді продуктових та гігієнічних наборів, у вигляді психологічних консультацій. Тож ми сьогодні максимально готуємося до того, щоб коли відбудеться деокупація, ми могли як Церква допомагати і служити».

Наприкінці владики-члени Постійного Синоду УГКЦ мали нагоду поставити свої запитання та висловити вдячність о. Любомирові за його служіння і створення можливостей для служіння Української Греко-Католицької Церкви.

Пресслужба Секретаріату Синоду Єпископів УГКЦ