Патріарх Варфоломій у передмові до книги Глави УГКЦ: «Послання миру» сприятиме поширенню правди про страшну війну в Україні

29 липня 2024, 12:00 1128

Вселенський Патріарх Варфоломій написав передмову «Дванадцять місяців страшної війни» до книжки Отця і Глави Української Греко-Католицької Церкви Блаженнішого Святослава польською мовою «Послання миру» («Orędzia pokoju»). Книга вийшла друком у видавництві «Gaudium» у Любліні.

Блаженніший Святослав і Вселенський Патріарх Варфоломій, Київ, 23 серпня 2021 року

«Ви зараз тримаєте в руках чесну, щиру, сповнену турботи розмову Блаженнішого Архиєпископа Святослава зі своїм народом. Перед вами щоденна розмова батька зі своїми дітьми в трагічний час великої війни, яку російська федерація розв’язала в Україні 24 лютого 2022 року. Це 800-сторінкова хроніка дванадцяти місяців страшної війни від Предстоятеля Української Греко-Католицької Церкви, яку він записав протягом незламних 2022 і 2023 років», — мовиться у передмові.

Вселенський Патріарх, цитуючи Блаженнішого Святослава, підкреслив, що Україна вистояла, вона бореться і молиться. «Усі релігійні громади України, зокрема Українська Греко-Католицька Церква, були і є зі своїм народом, — пише Його Святість. — Незважаючи на постійні обстріли та руйнування храмів, в Україні лунає щира молитва до Бога за справедливий мир і перемогу. Храми стали осередками місіонерської діяльності: серцями милосердя, точками незламності і, часто, бомбосховищами. Священнослужителі щодня допомагають молитвою і турботою воїнам та людям, які втратили рідних і домівки».

На переконання Патріарха Варфоломія, публікація польського перекладу книги Блаженнішого Святослава сприятиме поширенню правди про страшну війну в Україні: «Поява цієї першої версії є важливою, оскільки Польща першою дала притулок мільйонам українців, забезпечивши їх домівками, соціальним захистом та умовами праці. Сподіваємося, що найближчим часом з’являться переклади цієї хроніки справедливості, турботи та євангельського духу іншими мовами, щоб поінформувати світ та сприяти більшій підтримці України».

«Ми вкотре засуджуємо цю жорстоку війну і невтомно молимося до Милосердного Спасителя за синів і дочок героїчного українського народу. Нехай в Україні настане справедливий і вічний мир», — побажав Вселенський Патріарх.

Варто зазначити, що книга звернень Глави УГКЦ у перший рік повномасштабної війни «Україна стоїть! Україна бореться! Україна молиться!» українською мовою вийшла навесні 2024 року. Передмову до неї написала українська письменниця Оксана Забужко, а післямову — американський історик Тімоті Снайдер. Презентація відбулася 6 червня 2024 року в Дипломатичній академії ім. Геннадія Удовенка в Києві.