Парафії УГКЦ в італійських містах Ріміні, Равена та в Сан-Маріно перейдуть на григоріанський календар

23 листопада 2020, 12:28 2

Перехід на григоріанський календар у літургійному житті цих громад відбудеться 25 грудня 2020 року. Таке рішення благословив владика Діонісій Ляхович, екзарх для українців-католиків візантійського обряду, які проживають в Італії.

«З великою радістю я одержав інформацію про вашу готовність перейти на григоріанський календар у літургійному житті, на що даю вам своє архиєрейське благословення», — йдеться у листі єпископа, адресованому о. Віктору Двикалюку та парафіянам українських церковних громад у Ріміні, Равені та Сан-Маріно.

Владика Діонісій зазначає, що таке рішення свідчить про високу релігійну свідомість і відповідальність за майбутнє екзархату в Італії. За його словами, це стосується передусім молодих українців, народжених в еміграції. Власне, дотримання нового календаря дозволить більшому колу вірних брати участь у літургійному житті Церкви.

«Ваш крок має бути добрим прикладом для інших наших вірних в Італії, які ще перебувають у ваганнях, — вважає владика і пояснює, — для тих, хто ще має сумніви та побоювання, хочу підкреслити, що зміна календаря не руйнує жодної нашої обрядової особливості та не обриває зв’язків із рідними в Україні. Дотримуючись григоріанського календаря, ми унормовуємо літургійне життя в італійський реаліях».

Екзарх закликає всіх будувати єдність у своїх громадах та старатися про єдність з іншими спільнотами екзархату та всією Українською Греко-Католицькою Церквою в Україні та світі.

за матеріалами chiesarimini.it