«Папа звертається до народу, якому заперечили право на існування», — Глава УГКЦ про лист Святішого Отця до українців

25 листопада 2022, 16:09 1112

Сьогодні, у дев'ятий місяць після початку повномасштабного вторгнення росії в Україну, у ватиканській газеті «Оsservatore Romano» був опублікований лист Папи Франциска до українського народу. Блаженніший Святослав, Глава УГКЦ, назвав цей жест Святішого Отця «безпрецедентним» і подякував йому за «батьківську близькість до українського народу».

Зустріч Блаженнішого Святослава з Папою Франциском у Ватикані, 7 листопада 2022 року, фото: Vatican Media

Подаємо коментар Глави УГКЦ:

Ми вдячні Святішому Отцеві за душпастирського листа, яким він звертається до українського народу після початку несправедливої та божевільної агресії росії проти України.

Під час моєї зустрічі із Святішим Отцем, яка відбулася 7 листопада у Ватикані, я розповів йому про біль і страждання українського народу, представив йому жахливі наслідки злочинів російських солдат проти мирного населення, розповів про гуманітарну катастрофу і поручив його молитвам та опіці наш багатостраждальний народ. Я попросив у Святішого Отця виявити нашому народові жест його батьківської турботи та близькості.

Ми вдячні Його Святості за слова підтримки та вияв його солідарності з нами. Українська Греко-Католицька Церква продовжує своє служіння в умовах війни, є поруч із найбільш потребуючими. Віримо, що слова Папи огорнуть багатостраждальний народ, а також сподіваємося, що їх почують ті, хто розпочав цю «святотацьку» війну.

Для українців лист Папи має надзвичайно важливе значення, адже очільники держави-агресора заперечили наше право на існування, нашу ідентичність, культуру, мову, Церкву. І Папа Франциск звертається до цього народу, котрому хочуть відібрати таке право, визнає суверенність і суб’єктність нашої держави. Більше того, Святіший Отець висловлює своє захоплення стійкістю українського народу.

Але найголовніше — це душпастирський характер цього листа, якого Папа захотів написати до нашого народу саме на початку Різдвяного посту, який цьогоріч, за дивним Божим провидінням, розпочинається одночасно в григоріанському та юліанському календарях. І хоч ми будемо святкувати Різдво в дві різних дати, Різдво є святом миру, адже у світ приходить Цар миру. У ніч його народження ми чуємо благовістування ангельського хору, котрий сповіщає: «Слава во вишніх Богу, і на землі мир, у людях благовоління». Ми щиро віримо, що скоро Україна почує цей ангельський спів.

Секретаріат Глави УГКЦ в Римі