Отця Івана Гудзя іменовано митрофорним протоієреєм

17 жовтня 2022, 11:33 1492

В неділю, 16 жовтня, у португальському місті Евора відслужили Літургію з нагоди 20-річчя заснування парафії УГКЦ Покрову Пресвятої Богородиці та 25-річчя священства душпастиря для вірних УГКЦ в Еворі о. Івана Гудзя.

Отця Івана Гудзя іменовано митрофорним протоієреєм

Літургію очолив архиєпископ-емерит Дон Жозе Алвиш. Із ним співслужили: о. Іван Гудзь, заступник голови ПМВ о. Андрій Гах, референт зовнішніх зв’язків ПМВ о. Віталій Храбатин і ректор духовної семінарії в Еворі о. Луїс Казареш.

Під час Літургії було зачитано декрет Отця і Глави УГКЦ Блаженнішого Святослава про іменування отця Івана Гудзя митрофорним протоієреєм.

«Оцінюючи Вашу ревність для Божої слави та добра УГКЦ, Ваше довголітнє священниче служіння для духовних потреб вірних нашої Церкви у Португалії, Вашу успішну працю як кваліфікованого знавця канонічного права при Конференції єпископів Португалії та Ваше служіння як координатора Української капеланії в Португалії, складаємо вам сердечну подяку та висловлюємо визнання і похвалу, — йдеться у документі. — Беручи до уваги все вищесказане та заслухавши думку преосвященного владики Степана Суса, голови Пасторально-міграційного відділу, з нагоди 25-ї річниці Ваших священничих свячень та 20-річчя Вашого служіння для вірних нашої Церкви в Португалії, іменуємо Вас митрофорним протоієреєм та уділяємо Вам право носити митру».

Після цього архиєпископ-емерит вручив отцю Івану митру — найвищу церковну нагороду.

У своїй святковій проповіді владика Дон Жозе Алвиш наголосив на досягненнях о. Івана під час його служіння українцям у Португалії і його внеску задля розвитку спільноти.

На завершення архиєпископ віддав громаду УГКЦ в Еворі під опіку Божої Матері.

за матеріалами Пасторально-міграційного відділу