EN

«Очі всього нашого народу сьогодні звернені до вас», — єпископи УГКЦ до воїнів

24 лютого 2023, 13:00 79

У день річниці повномасштабного вторгнення до українських воїнів зі словом і молитвою звернулися владики Василь Семенюк, архиєпископ і митрополит Тернопільсько-Зборівський, та Іван Кулик, єпарх Кам’янець-Подільський. Це відбулося в ефірі «Живого телебачення» у межах молитовного марафону, присвяченого річниці війни.

«Очі всього нашого народу сьогодні звернені до вас», — єпископи УГКЦ до воїнів
Фото: FB / Сухопутні війська ЗС України

Владика Василь передовсім зазначив, що сьогодні весь український народ продовжує багаторічну боротьбу за своє існування. І саме тому існування незалежної держави дорівнює фізичному виживанню кожного українця.

Владика вказав, на що спрямовані втома й надлюдські зусилля кожного воїна: «Захистити Україну сьогодні означає захистити дітей, жінок, людей похилого віку, захистити всіх тих, хто сам себе захистити не може. Захистити Україну означає захистити свободу, гідність, майбутнє. Захистити Україну означає зберегти державу, яку маємо залишити дітям». А також наголосив, що сьогодні українці в усьому світі перебувають із військовими думками та молитвою.

Владика Іван Кулик промовив молитву за українських військових.

«Господи, Ти допустив ворогам нашим знайти нас, але не допустив воїнам нашим бути переможеними ними. Ти дозволив ворогам нашим відкрити безодні страждання, але Сам відкрив для нас безодні милосердя… Нехай вороги тікають від воїнів наших, як темрява від світла, як смерть від воскресіння», — йдеться у молитві владики Івана.

Нагадаємо, 24 лютого 2023 року о 12:00 за київським часом в ефірі «Живого телебачення» розпочався молитовний марафон, який триватиме 12 годин. Він передбачає 12 символічних зупинок, присвячених кожному важкому місяцю війни. Гасло марафону — «Україна стоїть! Україна бореться! Україна молиться!».

Молитва розпочалася у Патріаршому соборі в Києві. До неї долучаться Харків, Запоріжжя, Одеса, Херсон, Ірпінь, Мельбурн в Австралії, Перемишль у Польщі, Рим в Італії, Буенос-Айрес в Аргентині, Вінніпег у Канаді і Філадельфія у Сполучених Штатах Америки.

Як ми повідомляли, 24 лютого 2023 року всі єпархії й екзархати Української Греко-Католицької Церкви проводять у молитві, пості та милостині.

Департамент інформації УГКЦ

Персони

Дивіться також