Обʼєднані у служінні: підсумки Генеральної асамблеї Душпастирської ради УГКЦ

12 грудня 2023, 10:49 1121

Впродовж тижня у Львові 13 новопризначених представників від архиєпархій, єпархій та екзархатів від України спільно із головами профільних структур Патріаршої курії УГКЦ працювали над імплементацією Душпастирського плану «Надія, до якої нас кличе Господь».

Обʼєднані у служінні: підсумки Генеральної асамблеї Душпастирської ради УГКЦ

Про це повідомляє секретаріат Душпастирської ради.

У засіданнях Душпастирської ради взяли участь чотири єпископи: владика Кеннет Новаківський, голова Душпастирської ради, владика Андрій Хім’як, його заступник, владика Микола Семенишин, єпископ-помічник Івано-Франківської архиєпархії УГКЦ, та владика Петро Голіней, єпископ-помічник Коломийської єпархії УГКЦ.

У робочих засіданнях та спільній молитві взяв участь Блаженніший Святослав: «Синод нашої Церкви є законодавчим органом, ми довго працювали із єпископами для того, щоб ціла Церква отримала спільну та обʼєднуючу стратегію. Разом із тим, виконавчим органом є структурні підрозділи Патріаршої курії УГКЦ, які мають обовʼязок працювати над імплементацією рішень Синоду у всіх місцях, де є наша Церква».

Важливими рішеннями, які були ухвалені в часі Генеральної асамблеї, є розробка спільної цифрової платформи УГКЦ, а також підсилення комунікаційної складової між працівниками Патріаршої курії та головами відповідних структур на місцях, за що відповідальними є представники від архиєпархій, єпархій та екзархатів.

Своєю чергою, заступник голови Душпастирської ради владика Андрій Хімʼяк наголосив на важливості ролі представників від архиєпархій, єпархій та екзархатів: «Ми хочемо поєднувати всі наші єпархії в одне-єдине ціле. Таким обʼєднавчим елементом є Душпастирський план 2030. Проте без спільної розробки конкретних кроків, які обговорюються представниками від структур УГКЦ на місцях, спільна стратегія не зможе запрацювати ефективно. Ми повинні бути обʼєднані у служінні».

Разом з тим, учасники асамблеї відвідали Хаб ментального здоровʼя «ДіяТи», де ознайомились із процесом надання психологічної та духовної підтримки, а також попрацювали над способами масштабування позитивних напрацювань хабу.

Душпастирська рада завершилась 7 грудня спільною молитвою на Марсовому полі у Львові, у якій взяли також участь представники від Львівської міської ради та Львівської обласної військової адміністрації.

Варто наголосити, що інші регіональні зустрічі триватимуть впродовж січня-лютого 2024 року із представниками структур УГКЦ у Польщі (для Центральної та Західної Європи), Бразилії (Південна Америка та Австралія), а також у США (США та Канада).

Нагадаємо, що Душпастирська рада Патріаршої курії Української Греко-Католицької Церкви є постійним дорадчим органом при Отцю і Главі УГКЦ у пасторальних питаннях. Її очолює єпископ Єпархії Пресвятої родини із осідком у м. Лондон (Великобританія), апостольський візитатор для українців греко-католиків, які проживають в Ірландії та Північній Ірландії Кеннет Новаківський. Душпастирська рада охоплює діяльність Патріарших структур, що стосуються душпастирства серед мирян, богопосвячених осіб, капеланства, соціального та освітнього служіння, тощо.