«Нехай молитви дітей України стануть дійсністю!» — Глава УГКЦ у День захисту дітей

1 червня 2024, 19:51 1173

Про що сьогодні моляться українські діти? Я запитав сьогодні Марічку: яка твоя найбільша молитва до Господа Бога? Українські діти моляться, щоб якомога швидше закінчилася війна, щоби більше не гинули діти України, щоби більше не було потрібно дітям переривати нічний відпочинок чи шкільне навчання і ховатися у сховищах. Нехай молитви дітей України стануть дійсністю! Про це сказав Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав під час проповіді в монастирі сестер Пресвятої родини у Львові в Міжнародний день захисту дітей 1 червня 2024 року.

На початку проповіді Предстоятель зауважив, що в сьогоднішньому Євангелії від Івана 8, 31–42 чуємо три речі: Слово Боже як заклик чи наказ перебувати в Ньому, слово про правду і слово про визволення, яке ця правда чинить людині.

«Що означає перебувати у Божім Слові?» — закликав до роздумів проповідник.

«Перебувати у Божому Слові означає ним причащатися. Означає приймати Боже Слово у Тайні Євхаристії. Бо цим Божим Словом є наш Господь Бог Ісус Христос. Причащатися Божого Слова означає мати можливість у Ньому перебувати, а Воно в нас перебуває. Той, хто причащається, має доступ до Правди. Не той, хто читає багато і пізнає ті чи ті скарби людської мудрості, знає правду. Христос є Правдою з великою літери, Він є Істиною», — ствердив Патріарх.

«Справжня свобода — це не тільки можливість обирати між добром і злом. Справжня свобода означає бути вільним від гріха», — наголосив Глава Церкви. На його переконання, саме в цьому зміст справжнього християнського життя.