«Нашою самодисципліною готуємо себе до довгої, витривалої, але переможної борні», — Глава УГКЦ у 228-й день війни

9 жовтня 2022, 17:26 256

Нашою самодисципліною, упорядкованим життєвим ритмом, фізичною активністю і належною турботою про всі виміри людської істоти, зокрема тілесний, ми готуємо себе до довгої, витривалої, але переможної борні. Про це сказав Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав у 228-й день війни росії проти України.

Глава УГКЦ відзначив, що впродовж останньої доби тяжкі бої йшли на всій лінії фронту. Ворог невпинно обстрілює мирні села, засягаючи своєю зброю так далеко, як тільки може, і б’є, зокрема, по мирних людях. «Ми бачимо, що це війна терору, залякування, — війна проти цивільного населення, а це військовий злочин», — наголосив Предстоятель.

Глава Церкви додав, що найбільше здригнулася Україна цієї ночі через масований ракетний удар російських окупантів по Запоріжжі, яке «знову перетворюється на осердя ракетного терору». Крім того, агресор вкотре атакував Харків і Нікополь.

Але Україна стоїть! Україна бореться! Україна молиться!

«Сьогодні день Господній — свята неділя, — додав архиєрей. — І ми, віруючі люди, спішимо до наших храмів — стати перед Божим обличчям, слухати Його слово, причащатися Святих Таїнств Тіла і Крові нашого Спасителя і саме в Нього черпати духовних, психічних, фізичних сил, щоби вистояти в цій війні на виснаження, вистояти проти зла, яке на наших очах вбиває десятки, тисячі українських громадян».

У цей день Блаженніший Святослав роздумав над ще одним правилом особистої стійкості — належною турботою про своє тіло.

«Наша тілесність, — пояснив Глава УГКЦ, — не є зовнішньою дійсністю, наприклад декорацією чи іншою річчю, яку можна змінити, використовувати для свого задоволення, ні. Це вияв присутності нашої особи. Людина є тілом, а не має тіло. І це тіло є носієм, храмом Святого Духа. Тому в умовах війни ми мусимо належним чином дбати про наше духовне життя, моральне і психічне здоров’я, а також про здоров’я нашого тіла, яке має власне місце в історії нашого спасіння. Повага до нього — ознака нашої зрілості та відповідальності».

Наше тіло, за його словами, потребує належного догляду. В умовах постійного, великого стресу на наше самопочуття позитивно впливають фізичні вправи. Слід дбати про достатній сон та здорове харчування, про працю, але й про час відновлення, відпочинку. «Неділя, — додав архиєрей, — це святий день, який ми повинні використати для належного відпочинку і пошанування, зокрема, тіла».

Стійкість, про яку ми роздумуємо, — це про дисциплінований режим турботи про себе та про відновлення, пояснив Блаженніший Святослав. І це особливо важливо в умовах хронічного стресу та невизначеності. Це і про сон, і про їжу, і про фізичну активність, і про час на тишу, відпочинок, навіть короткий, і про дозування новин. Ми постійно живемо у стресі новин, які на нас накочуються, як хвилі інформаційного моря. Уміння зберегти сили на ті битви, які справді важливі, і не розпорошитися на другорядне, — це справжня мудрість, що помагає встоятися.

«Стійкість означає мати енергію не на один день, а настільки, наскільки буде потрібно для перемоги. Ми просимо сьогодні в Господа Бога здоров’я для душі і тіла нашого народу, здоров’я, яке є скарбом особистим і спільним», — зазначив Глава УГКЦ.

Предстоятель додав, що цієї неділі, поспішаючи до храму, ми молимося за всіх тих, хто постраждав внаслідок війни, у кого війна забрала здоров’я.