«Наше життя — Христос» — цьогорічна тема Генеральної капітули сестер служебниць Непорочної Діви

6 липня 2023, 11:38 99

5 липня в Папській українській колегії святого священномученика Йосафата в Римі розпочалася XV Генеральна капітула Згромадження сестер служебниць Непорочної Діви Марії на тему «Наше життя — Христос», яка триватиме до 16 липня. Учасницями Капітули є 29 сестер із семи провінцій Згромадження, що мають свої провінційні осідки в Україні, Канаді, Бразилії, Сербії, Словаччині, Польщі та в США.

Капітула розпочалася Божественною Літургією, яку очолив владика Діонісій Ляхович, апостольський екзарх для українців-католиків візантійського обряду в Італії.

Перший день сестри розпочали духовною відновою під керівництвом с. Александри Гуф зі Згромадження сестер місіонерок Святого Духа.

Сестра Софія Лебедович, генеральна настоятелька, урочисто проголосила Капітулу відкритою і всі учасниці склали присягу на Євангелії.

У своєму слові на відкриття Капітули с. Софія Лебедович сказала: «Дякую за цю велику ласку, що маємо змогу разом зібратися, молитися, ропізнавати знаки часу та спільно шукати Божої волі. Це велика Божа благодать, а одночасно відповідальність перед Богом, Церквою і нашими співсестрами. Ми живемо в тривожний час, коли Україна, яка є колискою нашого згромадження, палає у вогні війни. Страждають та гинуть невинні люди, хитаються основи людської впевненості у дні прийдешньому. Церква переживає різні кризи та випробування. Збираємося нині на Генеральній капітулі, щоб наново почати від Христа, який є нашим Життям. Христос учора і сьогодні той самий навіки! Приходимо, як Христові учениці, зі словами апостолів: „Господи, до кого нам іти, це ж у Тебе слова вічного життя“. Ми так потребуємо віднови Божого життя в нас, наших співсестрах і наших спільнотах!».

Читайте також: Глава УГКЦ привітав сестер служебниць з нагоди XV Генеральної капітули, що відбувається у Римі

Під час першого засідання були зачитані привітальні листи від Святішого Отця Папи Франциска та Блаженнішого Святослава.

за матеріалами Згромадження сестер служебниць Непорочної Діви