«Наша місія як Церкви — дбати про життя кожної людини», — владика Микола Бичок у м. Перт

26 червня 2023, 19:53 51

З 21 по 28 червня 2023 року владика Микола Бичок, єпарх Мельбурнський, здійснював душпастирський візит до м. Перт, Західна Австралія. Він відвідав парафію Святого Івана Хрестителя, де в неділю, 25 червня, відбувся величний храмовий празник.

Владика Микола очолив Архиєрейську Божественну Літургію у співслужінні з о. Ігорем Головком, настоятелем храму. Під час Літургії єпископ звернувся до вірян із проповіддю про важливість миру та єдності у Христі.

«Дорогі у Христі, — мовив архиєрей, — сьогодні ми зібралися разом, щоби відзначити парафіяльне свято. Слова, які чуємо у Євангелії, набувають особливого значення. Можна сказати, що українці зараз живуть лише сьогоднішнім днем. Вони не знають, що трапиться за кілька хвилин, годин чи завтра, адже триває війна. І ця війна змушує замислитися про небесну реальність, про те, що кожен момент на землі цінний, оскільки ніхто не знає, скільки часу йому залишилося».

Далі владика наголосив на важливості миру в житті людини: «Дозвольте мені показати вам один символ цього храму, про який, можливо, ви й не задумувалися. Погляньте на баню храму. Мені особисто видно три промовисті слова: „На землі мир“. І це не випадковість. Коли людина має мир у серці, коли живе умиротворено з Богом, то ніколи не спричинюватиме війни на землі. Вона прагнутиме знайти мир зі своїми рідними, близькими, друзями та знайомими. Мир у серцях створює мир у наших стосунках».

«Сьогодні ми об’єднуємося не лише тут, у цьому храмі, а й із нашою ненькою-Україною. І, можливо, це те, як ми на земному рівні намагаємося допомогти нашій рідній країні: голодного — нагодувати, спраглого — напоїти, ближнього — зігріти. Це також наша місія як Церкви — дбати про життя кожної людини, про свого ближнього. Сьогодні ми святкуємо парафіяльне Свято Івана Хрестителя, але не забуваймо, що кожен із нас також має власну історію, власну місію. Нехай цей день стане поштовхом для нас, щоб ми прагнули жити в гармонії з Богом і один з одним. Хай мир, який ми шукаємо, розпочинається у наших серцях, а потім перетвориться на дієву допомогу іншим», — такими словами владика Микола закінчив проповідь.

Празник зібрав численну громаду і як церква, так і парфіяльний зал, де проходив обід, були наповнені вірянами. Особливими гостями на заході були Філомена Піффаретті, мер Бейсвотера та канцлер цього міста, які висловили свою підтримку Україні й заявили про співчуття, молитву та готовність до співпраці.

Під час святкування у парафіяльному залі відбувся невеликий концерт, у якому взяли участь новоприбулі діти з України та місцеві парафіяни-музиканти.

Під час візиту владика Микола також провів інші добрі офіційні зустрічі, зокрема з архиєпископом Перту Тімоті Костелло та дияконом Грегом Лові, головою Комітету римо-католицької архидієцезії з питань біженців та іммігрантів. Ці зустрічі сприяли зміцненню співпраці й обміну духовними досвідами між різними громадами. Крім цього, у п’ятницю, 23 червня, ввечері був також звершений Молебень до Богородиці, де з владикою співслужили о. Ігор Головко, адміністратор храму Святого Івана Хрестителя, та о. Василь Олевич, настоятель української православної церкви Святого Миколая у Перті.

У суботу, 24 червня, владика відвідав римо-католицьку семінарію «Матір Відкупителя» («Redemptoris Mater»), де зустрівся зі семінаристами та їхніми наставниками.

Візит владики Миколи Бичка став незабутньою подією для парафії Святого Івана Хрестителя та всього м. Перт, ще раз наголосивши на важливості духовної спільноти та підтримки між українськими громадами в різних куточках світу.

Пресслужба Мельбурнської єпархії УГКЦ