На Перемишльщині вшанували пам’ять українських воїнів

14 червня 2023, 15:22 97

11 червня в с. Пікуличі, що на Перемишльщині, відбувся захід, під час якого традиційно вшанували воїнів Армії Української Народної Республіки, що спочивають на Українському військовому цвинтарі.

На Перемишльщині вшанували пам’ять українських воїнів

Свято національної пам’яті розпочалося молитвою у катедральному соборі УГКЦ Святого Івана Хрестителя в Перемишлі. Божественну Святу Літургію очолив преосвященний владика Михайло Колтун, єпископ Сокальсько-Жовківської єпархії.

Єпарху в Божественній Літургії співслужили архиєпископ Іван Мартиняк, о. Богдан Степан, протосинкел і парох Перемишля, та духовенство.

До собору Святого Івана Хрестителя у Перемишлі прибули делегації з Польщі й України: Микола Ярмолюк, радник Посла України в Польщі, Василь Павлюк, Генеральний консул України у Любліні, Максим Музичко, Консул України з Кракова, Олександр Бачик, Почесний консул України в Перемишлі, Олег Синютка, голова Львівської обласної державної адміністрації з двома заступниками, Олександр Ганущин, голова Львівської обласної ради, Євген Чолій, президент Світового конгресу українців, Петро Тима, голова ГП ОУП, Володимир Середа та Соломія Риботицька (товариство «Надсяння»), а також численні члени товариств «Надсяння», «Лемківщина», «Любачівщина».

На спільну молитву до собору прибули також польські делегації.

Опісля Літургії понад півтори тисячі учасників зі Львівщини, Івано-Франківщини та Тернопільщини, а також українська громада в Польщі, пройшли пішою ходою Перемишлем на військовий цвинтар у с. Пикуличі. Там спочивають вояки Армії Української Народної Республіки та Галицької армії.

У групових могилах поховано орієнтовно понад 2000 полонених та інтернованих вояків і старшин ГА, Армії УНР, у двох братніх могилах спочиває 47 українських вояків УПА.

за матеріалами Перемишльсько-Варшавської архиєпархії УГКЦ