На парафії УГКЦ у Дубліні дякували Богові за дар незалежності України

30 серпня 2023, 17:01 258

27 серпня на парафії Блаженного священномученика Миколая Чарнецького УГКЦ у Дубліні (Ірландія) відзначили 32-гу річницю Дня Незалежності України.

На парафії УГКЦ у Дубліні дякували Богові за дар незалежності України

Святкування розпочалося з офіційної церемонії на території храму.

«Коли вслухатимемося у слова ірландського гімну, подякуймо цьому гостинному народові за їхню доброту та щедрість до всіх нас, українців. А під час виконання нашого гімну задумаймося, подякуймо Богові за дар незалежності, за тих, хто захищає нашу свободу, і пам’ятаймо про тих, хто загинув у боротьбі за збереження нашої державності», — закликав о. Василь Корнiцький.

Відтак пролунали державні гімни Ірландії та України. Під час виконання гімну України Борис Рабський і двоє українських дітей Анюта Пуйда й Іван Рішко підняли синьо-жовтий стяг поряд із прапором Ірландії та Ватикану.

Опісля о. Майкл О’Грейді, парох ірландської громади, провів молитву за мир в Україні.

На церемонії виступила також посол України в Ірландії п. Лариса Герасько, яка нагадала співвітчизникам про сучасні виклики України й української громади в Ірландії та подякувала ірландському народові за активну і всебічну підтримку Україні.

Після церемонії відслужили Службу Божу за мир в Україні.

Відтак п. Марія Романишин провела зворушливий виступ, виконавши дві пісні: «Балада про Мальви» авторства Володимира Івасюка та «В чистім полі» Сергія Доценка. Ці пісні, як розповіли присутні на святі українці, додали душевності самому святкуванню та нагадали про необхідність пам’ятати всіх загиблих Героїв України.

Закінчилося відзначення Дня Незалежності України у столиці Ірландії великим ярмарком «Cake Sale», під час якого на гуманітарну допомогу Україні було зібрано 3 600 євро.

за матеріалами парафії УГКЦ у Дубліні