На Кіпрі проголосили українську персональну парафію

17 березня 2024, 20:40 610

Нововисвячений єпископ Єрусалимського латинського патріархату, Патріарший вікарій Кіпру Бруно Варріано відслужив Літургію у Церкві Святого Хреста в Нікосії. Йому співслужив зокрема і Голова Пасторально-міграційного відділу УГКЦ владика Степан Сус разом із 35-ма єпископами з різних країн, які прибули на хіротонію.

На Кіпрі проголосили українську персональну парафію

Про це повідомив Пасторально-міграційний відділ УГКЦ.

На Літургії були присутні священники УГКЦ о. Андрій Гах, о. Василь Захарусь та о. Ігор Посоленик, а також вірні УГКЦ, які мешкають на Кіпрі.

Під час Богослужіння єпископ Бруно Варріано повідомив про створення української парафії на Кіпрі, а вже по закінченню Літургії маронітський архиєпископ Кіпру Селім Сфеїр проголосив про заснування персональної парафії УГКЦ на Кіпрі з осідком у Нікосії. Згідно з декретом, парохом парафії призначений о. Василь Захарусь, який надає духовну опіку українцям греко-католикам на постійні основі на острові з січня 2021 року.

Після Богослужіння владика Степан і священники зустрілися і поспілкувалися з українцями, які були присутні на Літургії. Єпископ привітав вірних з офіційним проголошенням української парафії і побажав громаді подальшого зростання і розвитку.

Уперше о. Василь відслужив Літургію для українців на Кіпрі на Різдво у 2012 році і згодом приїздив на великі свята. У різні часи на острові служили священники УГКЦ о. Андрій Полторацький і о. Тарас Остафіїв. Зараз на Кіпрі функціонує 5 українських громад, для яких служить о. Василь. Регулярно недільні Богослужіння відвідують понад 100 осіб.