На храмовий празник архикатедрального собору в Тернополі зібрали кошти на автомобіль для ЗСУ

12 грудня 2023, 18:22 519

Віряни і духовенство архикатедрального собору УГКЦ Непорочного Зачаття Пресвятої Богородиці м. Тернопіль спільно зібрали кошти на придбання автомобіля для ЗСУ. На добру справу люди пожертвували понад 250 тис. гривень. Цю чималу суму вдалося зібрати за два дні.

Про це йдеться на сторінці архикатедрального собору у фейсбуці.

Один із працівників церковної структури нині захищає Україну. Його підрозділу потрібен бус для переміщення в гарячих точках. Ініціювали збір на автомобіль для захисників о. Роман Дутчак та о. Роман Демуш й інші священнослужителі храму, котрі впродовж двох років масштабної війни залучені до роботи гуманітарного штабу при архикатедральному соборі.

Поблагословили акцію із придбання автомобіля настоятель собору о. Орест Павліський та архиєпископ і митрополит Тернопільсько-Зборівський Василь Семенюк.

Про збірку на автомобіль для ЗСУ вірянам оголосили на свято Миколая. 9 грудня відзначили храмовий празник. Із цієї нагоди відслужили урочисту Божественну Літургію, яку очолив архиєпископ і митрополит Тернопільсько-Зборівський Василь Семенюк у співслужінні з єпархом Бучацьким Дмитром Григораком, екзархом Луцьким Йосафатом Говерою, єпископом-помічником Тернопільсько-Зборівським Теодором Мартинюком, єпархом Кам’янець-Подільським Іваном Куликом, єпископом-помічником Тернопільсько-Зборівським Володимиром Фірманом та єпископом-помічником Коломийським Петром Голінеєм.

У день храмового празника після кожної Літургії священники собору стояли на вулиці зі скриньками, заохочуючи вірян внести свою лепту на автомобіль для захисників. Із нагоди свята вірян частували гарячим чаєм і смачними пампушками.

«Можливо, трохи дивно виглядало, що священники стояли біля храму зі скриньками і просили пожертву на автомобіль для воїнів. Просили із простягнутою рукою. Але від такого служіння ми були піднесені емоційно, адже робили добру справу для підтримки наших воїнів, — зазначив парох архикатедрального собору Орест Павліський. — Дякую всім парафіянам нашого храму, які пожертвували кошти, які не втомлюються допомагати ЗСУ. Ця акція водночас збагатила нас духовно. Церква — це спільнота людей, покликаних подавати руку підтримки одні одним».

Ініціатори збору вже придбали бус для ЗСУ за зібрані кошти. Найближчим часом його доправлять на передову для наших захисників.

«Приємно, що ми церковною спільнотою змогли самотужки зібрати потрібну суму на бус для підрозділу нашого приятеля, — зазначив о. Роман Демуш. — Ми не хотіли залучати спонсорів, добродіїв, які впродовж двох років багато допомагають. Вирішили згуртувати парафіян і зробити добру справу власними силами. Війна триває вже десятий рік, масштабне вторгнення — майже два роки, дехто з людей, на жаль, байдужіє. Проте наші парафіяни не припиняють підтримувати захисників, відчувають співвідповідальність у захисті країни. Всі вони є добрими християнами і свідомими громадянами. Росія веде жорстоку війну проти всього українського народу. Спільно маємо протистояти ворогу. Кожен із нас повинен продовжувати робити те, що в його силах, щоб Україна чимшвидше здобула перемогу».